Federální pohárNovinky

Federální pohár 2022: Prestiž stoupá

Po loňském úspěšném pilotním ročníku se i letos uskuteční Federální pohár. Unikátní Česko-Slovenský basketbalový projekt si tentokrát zahraje větší počet účastníků. Ve hře je i možnost televizních přenosů a v neposlední řadě i více partnerů soutěže.

Loni v září se Tipsport Federálního poháru zúčastnilo dvanáct mužstev a na Final4 v Lučenci premiérový ročník ovládla Opava před Spišskými Rytíři a právě Lučencem. Letos už bude ve druhém a třetím zářijovém víkendu (9.-11.9. a 16.-17.9.) v osudí šestnáct mužstev (osm z NBL a osm z SBL). Ta si to mezi sebou rozdají ve čtyřech základních skupinách (ve čtyřech různých městech) systémem každý s každým. Ve druhém víkendu budou k vidění duely o pohár a další umístění. Do skupiny o pohár tak např. postoupí jen první týmy z každé základní skupiny, do skupiny o 5.-8. místo všechny druhé atd. V prvním hracím víkendu si tedy mužstva zahrají třikrát, ve druhém dvakrát. V průběhu devíti dní tak fanoušci uvidí celkem 40 zápasů.

Samozřejmostí tohoto ročníku budou previews, výsledkový servis a živé statistiky, fotografie, videa a rozhovory, které zabezpečí mediální partneři Federálního poháru – svetbasketu.cz a Basketliga.sk. Sledujte proto náš web a sociální sítě.

Ladislav Garaj (člen organizačního výboru Fed. poháru): “Jménem organizačního výboru Federálního poháru mám velkou radost z toho, jaký zájem projevily kluby o účast v poháru. Do konce června bychom měli znát dějiště základních skupin, jakož i samotné rozlosování týmů do skupin. Aktuálně pracujeme na marketingové stránce turnaje. Diskutujeme s partnery, pro něž je Česko a Slovensko zajímavý trh. Velkým plusem pro partnery i fanoušky, oproti předcházejícímu ročníku, by mohla být i dohoda s televizí. Ta by vysílala neatraktivnější zápasy , jež Federální pohár nabídne. Dohoda by měla být na stole v nadcházejících dnech.”

Účastníci Federálního poháru 2022

Kooperativa NBL: BK Opava, BK Pardubice, BC Geosan Kolín, BK ARMEX Děčín, BK REDSTONE Olomoucko, NH Ostrava, Královští sokoli, Slavia Praha

Niké SBL: Patrioti Levice, BKM Lučenec, BC Komárno, Spišskí Rytieri, Inter Bratislava, BK Iskra Svit, MBK Hadlová, BC Prievidza