Federální pohár

Pardubice si poradili s Patriotmi

Skupina o 5.-7. miesto Tipsport federálneho pohára dnes odštartovala česko-slovenským duelom. Proti sebe nastúpil tím Pardubíc a domáce Levice. Úvodný rozskok sa posunul približne o 30 minút, kvôli dopravným problémom na trase Pardubice-Levice. To ale vôbec neubralo kvalite zápasu a od začiatku sme videli atraktívny basketbal, ktorý nám priniesol napínavú koncovku.

Prvá štvrtina bola v úvodných minútach vyrovnaná a ani jeden z tímov sa nedokázal dostať do výraznejšieho vedenia. Po piatich minútach sa podarilo odskočiť českému tímu na 17:10, čo viedlo trénera Patriotov k využitiu oddychového času. Po timeoute sa obraz hry veľmi nezmenil a Pardubice si vďaka ľahkým bodom z podkošového priestora vytvorili náskok 25:15. Leviciam sa tento stav podarilo do konca prvej štvrtiny znížiť na 19:25.

Druhá desaťminútovka sa začala dvomi trojkami, na strane Pardubíc skóroval Potoček, ktorému vzápätí kontroval Lacy. Domácemu tímu sa podarilo znížiť na 27:30, nasledovala však šnúra 9:0 pre Pardubice a tréner Madzin si bol nútený vziať ďalší timeout. Druhú štvrtinu zakončil štyrmi bodmi Samuel Volárik, vďaka tomu sa podarilo Patriotom skresať manko na 5 bodov a do prestávky sa išlo za stavu 36:41.

Zdroj: Lukáš Droppan

Napínavý druhý polčas

Tretiu štvrtinu začali lepšie hostia, postupne navyšovali svoj náskok a po troch minútach vyhrávali 49:40. Levičania sa však v krátkom slede dostali do vedenie 54:53, začo mohli vďačiť najmä dvoj trojkám Mccalluma. Pardubice sa zo nástupu domácich rýchlo oklepali a pred začiatkom poslednej časti zápasu bol stav 63:58 pre hostí.

Úvod 4/4 poznačili najmä dve technické chyby, ktoré inkasoval tréner Pardubíc Dino Repeša a pivot Kamil Švrdlík. Pre Švrdlík to bola piaty faul a v zápase skončil. Patrioti sa aj vďaka týmto priestupkom dostali rýchlo do vedenia 64:63. Levice podobne, ako v tretej štvrtine náskok dlho neudržali a po trojke Waltona si hostia vytvorili kľúčový rozdiel 64:68. Domáci sa nevedeli presadiť a Pardubice svoj náskok zvýšili až na 78:69. Levice duel zdramatizovali a vďaka Abrahámovej trojke štyridsať sekúnd pred koncom znížili 78:81 a dali domácim fanúšikom nádej. Napokon si záver Pardubice postrážili a zvíťazili 86:78.

Patrioti Levice 78:86 BK JIP Pardubice

Body LV: Lacy 18, Abehám 17, Mccallum 11, Freeman 11, Volárik 9, Juríček 4 (11d), Krajčovič 3 (8a), Bachan 3, Pažický 2

Body Pardubice: Walton 19 (12d), Šafarčík 17, Vyoral 14, Pekárek 10, Švrdlík 10, Potoček 7, Henry 6, Burda 3

Povedali po zápase:

Samuel Volárik (Patrioti Levice): Pre nás to bol štvrtý prípravný zápas. Bola to skvelá skúsenosť hrať proti takémuto českému tímu. V zápase sme sa držali, zlyhali sme na tom, že sme dostali veľa bodov z rýchlych protiútokov. Musíme sa jednoducho vyvarovať takýmto hlúpym chybám, je to síce príprava, ale takéto školácke chyby robiť nemôžme.

David Pekárek (BK JIP Pardubice): Myslím si, že sme odohrali pomerne slušný zápas, nato že sme prišli neskoro a mali sme za sebou 8-hodinovú cestu. Príprava na zápas neprebehla úplne štandardne ale hrali sme s dobrou aktivitou a to nám prinieslo víťazstvo.