Federální pohár

Patrioti napokon na šiestom mieste

Včera sme spoznali víťaza Tipsport federálneho pohára, ktorým sa stal favorit z Opavy. Zostávalo nám už len spoznať tímy na šiestom a siedmom mieste. V levickej hale si zmerali sily družstvá Svitu a domácich Levíc.

Zápas začal v rýchlom tempe, po piatich minútach svietil na tabuli stav 13:14 pre Podtatrancov. Hostia si postupne navyšovali náskok a po koši Turzu si vzal tréner Michal Madzin oddychový čas. Levičanom tento timeout pomohol a najmä vďaka piatim trojkám bol stav na konci prvej štvrtiny 22:23 pre Svit.

Do druhej štvrtiny vstúpili lepšie Levice a po minúte už viedli 26:23. Od toho momentu sa však zbytočnými stratami pripravili o náskok a po Mončekovom koši vyhrávali hostia 28:38. Domáci robili množstvo faulov, za 15 minút ich svietilo na ich konte až dvanásť. Aj v tomto zápase bola cítiť absencia Borisa Bojanovského, keď množstvo bodov Iskry išlo práve cez podkoš. Levice zlepšili obranu a v posledných troch minútach nedovolili Svitu skórovať. Do polčasu sa išlo za stavu 42:38 pre hostí. V drese Podtatrancov úradoval Walton, ktorý mal po dvadsiatich minútach 13 bodov a 3 zisky. Domácich držali v zápase Bachan s Volaríkom, ktorí mali zhodne po 10 bodov.

Dominancia Levíc v druhom polčase

Momentum z prvého polčasu si Patrioti preniesli aj do toho druhého, po Krajčovičovej trojke bolo skóre 49:46. Na hráčoch Svitu bola cítiť únava zo včerajšieho zápasu. V tretej štvrtine sa nedokázali presadzovať, po deviatich odohratých minútach strelili len 4 body. Levice to dokázali využiť a do poslednej štvrtiny sa išlo za stavu 57:47 v prospech Patriotov.

Štvrtá štvrtina sa viac-menej niesla v pokojnom tempe, domáci si udržiavali pohodlné vedenie. Rovnako ako včera, tak aj dnes bol hráč Svitu vylúčený po dvoch technických chybách. Po vzore Waltona dnes skončil zápas skôr pre Hollomana. Malú zápletku nám priniesla trojka Kinarda 25 sekúnd pred koncom, ktorou znížil na 68:64. Napokon to ale zvrat v zápase neprinieslo a Levice zvíťazili 69:64. Zaujímavosťou zápasu bol fakt, že za prvú štvrtinu padlo 45 bodov a v celom druhom polčase len 53.

Patrioti Levice 69:64 BK Iskra Svit

Body LV: Freeman 17, Bachan 13, Volárik 10, Krajčovič 10, Mccallum 9, Juríček 5, Lacy 3, Pažický 2

Body Svit: Walton 16, Kinard 13, Avramovič 13, Holloman 9, Monček 5, Walker 4, Mokráň 2, Turza 2

Povedali po zápase:

Michal Madzin (Tréner- Patrioti Levice): “Nemali by sme sa vyhovárať nato, že sme hrali zápas už o 11, ale tú energiu, čo sme predviedli v prvom polčase… Nebolo to nič prijemné pre nás, ani pre divákov. Zlepšenie v druhom polčase dáva nádej, že pochopíme, ako máme fungovať, s akým nasadením máme hrať. Som rád, že sme to zvládli. Je to pre nás poučenie, ale o to ide v príprave, aby sme sa najlepšie pripravili na sezónu.

Róbert Ištvánik (Tréner- BK Iskra Svit): “Prvý polčas sme odohrali vcelku, tak ako sme si predstavovali. V druhom polčase sme namiesto hrania viacej rozprávali, odišla nám koncentrácia, bolo to extrémne vidno na výsledku. V poslednej štvrtine sme sa dotiahli, na záver sme už mali kvôli faulom problémy s rotáciou. Gratulujem Leviciam, my vieme na čom máme pracovať a ideme ďalej.