KomentářeNovinky

Finále 1. ligy je tady: Litoměřice, nebo Svitavy?

Velmi překvapivé obsazení mají finále 1. ligy, které začíná dnes. Na dvě vítězná střetnutí si to rozdají třetí a čtvrtý tým po nadstavbě – Litoměřice a Svitavy. Vítěz získá právo účastnit se baráže o KNBL se Slavií Praha.

Oba soupeři přehráli v semifinále favorizované Hradce: Svitavy si poradily s GBA Lions 2-0 na zápasy, zejména díky ostrostřelci Pavlu Slezákovi. Litoměřice potřebovaly všechny tři duely k triumfu nad Královskými sokoly 2-1. V této sérii vyhrávali pokaždé hosté a zvláště výhra Slavoje v rozhodujícím mači je označována jako senzační. Královští sokoli před sezonou jasně deklarovali, že jejich cílem je po sestupu do 1. ligy nejrychlejší návrat do KNBL. Zájem zahrát si KNBL projevili i v Jindřichově Hradci, před play off slušně posílili, ale jejich výkony zůstaly za očekáváním.

O prvoligový titul si to tedy rozdají dva týmy, jež ambice postoupit do nejvyšší soutěže nemají. V případě Litoměřic je to nasnadě, jejich jádro tvoří “pendleři” z Děčína a Ústí nad Labem – Karlovský, Haiblík, Slowiak a Rozsypal. Svitavy zase táhnou zkušení harcovníci Marko se Slezákem, k nimž se letos připojil s výbornou formou hrající Novák. Pro páteční zápas by měly být oba soupeři kompletní. Otazníky se vznáší okolo nedělního mače na Střelnici, který koliduje s play off KNBL (Brno – Děčín a Pardubice – Ústí). Nejen Litoměřice však mají problém s případnými absencemi. V dresu Turů hrající Roman Marko je GM Basketu Brno a Martin Novák týmovým manažerem tamtéž. Zcela jistě bude v neděli chybět Jaroslav Kubín, jenž také válí za A tým Brna a Svitavy posílil na nadstavbu 1. ligy. Neděle tedy možná bude hozená rukavice pro obě lavičky. Oba letošní vzájemné mače zvládly lépe Severočeši, budou se dnes večer radovat potřetí?

Match-up: Maděra vs. M. Novák

Letošní H2H: Litoměřice 2-0

Termíny: 19.4. 19:00 (LT), 21.4. 18:00 (SVI), 24.4. 19:00 (LT)

Tip na sérii: Litoměřice 2-1