KomentářeNovinky

Levhartice završily sezonu snů bronzem v Chance ŽBL

Na letošní sezonu se v klubu na úpatí Krušných hor bude vzpomínat nejspíš ještě hodně dlouho. Sobotním ziskem ligového bronzu totiž Levhartice zkompletovaly medailovou sbírku a mohou pomalu vzhlížet k sezoně následující, kdy kromě obhajoby medailí v obou tuzemských soutěžích poměří síly s top evropskými týmy v EuroCupu, druhé nejprestižnější soutěži starého kontinentu.

Mistryně vypjatých koncovek, i to je letošní „play-off mód“ Chomutova

Již čtvrtfinále severočeské ekipy proti Slavii v čele s Kateřinou Suchanovou bylo velmi divácky atraktivní. Všechny tři špíly byly vypjaté až do posledních sekund a Levhartice ve všech případech zvládly lépe koncovku (dvakrát skončilo utkání o tři a jednou dokonce pouze o bod)!

V semifinále už to byla jiná písnička, nabušené Žabiny neponechaly nic náhodě a po třech jednoznačných výhrách nad Kateřinou Bartoňovou a spol. postoupily do finále, kde aktuálně neúspěšně bojují s obhájkyněmi titulu z USK Praha.

A poté již nastala rozhodná série o bronz, v níž Severočešky vyzvaly Hradec Králové. Svěřenkyně reprezentační kormidelnice Romany Ptáčkové poznaly podobnou medicínu, jakou Chomutov aplikoval ve čtvrtfinále na Pražanky. Úvodní dva sériové mače vyhrál Chomutov těsným rozdílem, ale první mečbol ještě dokázaly Pamela Effangová a spol. odrazit.

Ten druhý ovšem Levhartice využily se vší parádou, na východě Čech braly výhru o 16 punktů a mohou se tak radovat ze zisku bronzových medailí. Celou sérii Chomutov střelecky táhla Američanka Wynn-Pollard, která kromě střelecké produktivity kralovala i na doskoku. Lvice po sezoně jako na houpačce srdnatě bojovaly o cenný kov, do dobré formy se rozehrála reprezentační křídelnice Pamela Effangová, ale ani to nakonec na nabuzené Levhartice nestačilo…

Najai Wynn-Pollard z Chomutova a Klára Vojtíková z Hradce na rozskoku
Foto: Marek Gaier/Levhartice Chomutov

Shrnutí utkání celé čtvrtfinálové série

Chomutov – Hradec Králové 76:73 (top střelkyně: Wynn-Pollard 26 – Effangová 19)
Hradec Králové – Chomutov 60:61 (Effangová 19 – Wynn-Pollard 23)
Chomutov – Hradec Králové 63:69 (Wynn-Pollard 18 – Effangová 19)
Hradec Králové – Chomutov 58:74 (Hanušová 14 – Wynn-Pollard 27)

Jesika Hibalová z Chomutova uniká Pamele Effangové z Hradce Králové
Foto: Marek Gaier/Levhartice Chomutov

Pohárové úspěchy družiny Jozefa Rešetára

V letošní historické sezoně tedy Levhartice vybojovaly již tři cenné kovy. Kromě ligového bronzu opanovaly prestižní pohár EWBL a v tom tuzemském braly před svými fans stříbro.

V semifinále dokázal Chomutov přetlačit nebezpečnou Slovanku 77:70 (střelecké lídryně Levhartic: Wynn-Pollard 27, Krejzová 14, Kadlecová 10), ale ve finále nestačil na Žabiny Brno, kterým podlehl jednoznačně 66:88 (Krejzová 22, Wynn-Pollard 10, Fučíková 7). Kompletní shrnutí Final 4 si můžete přečíst ve starší reportáži ZDE.

Foto: Marek Gaier/Levhartice Chomutov