Pandy setnuly Slavii a zapsaly již čtvrtou výhru v řadě

Nedělní dohrávka 7. kola Kooperativa NBL proti sobě postavila Ústí a Slavii. Sluneta toužila navázat na šňůru tří výher v řadě, družina kouče Salgada posílená o kapverdského bombarďáka a účastníka nedávného MS Willa Tavarese pak měla motivaci po Děčínu urvat další skalp mužstva ze severu.

Domácí kormidelník Jan Šotnar postrádal v utkání křídelníka Františka Váňu, šéf slávistické lavičky pak nemohl využít služeb power forwarda Tamella Pearsona a křídla Daniela Olejníka.

Skvělý vstup do utkání položil základ ústecké výhry

Hráči ve žlutých dresech vstoupili do utkání s ohromnou vervou a přítomné fanoušky bavili pestrou a zajímavou hrou plnou kombinací, které zpravidla končily úspěšnými pokusy. Naopak Radek Pumprla a spol. nedokázali najít protizbraň na ústecké ofenzivní manévry. Nejvyššího rozdílu ve skóre Ústečtí dosáhli v 8. minutě, kdy se obloučkem na 27:12 po útočném doskoku Jana Karlovského prosadil Lamb Autrey. Stejný rozdíl svítil na tabuli i po úvodním kvartálu – 30:15 – ovšem druhá perioda nabídla opačný obrázek hry…

Pandy jako by vypadly z rytmu, naopak hosté vycítili šanci a především produktivní Michal Mareš táhl jejich útočné rejdy. Na dostřel čtyř punktů se sešívaná ekipa dostala v závěru 15. minuty, kdy po Marešově trojce a následném rychlém úniku zakončeném Tavaresovým dunkem si za stavu 34:30 vybral ústecký trenér v krátkém časovém sledu již druhý time-out. Tím svoje ovečky evidentně uklidnil – a domácí nakonec do kabin odcházeli s desetibodovým polštářem za stavu 50:40.

Slavia bojovala, ale v úzké rotaci nakonec utkání nezlomila na svou stranu

Po návratu z poločasové přestávky doslova platilo pořekadlo, že každý chvilku tahal pilku. Oba celky střídaly lepší momenty s horšími a ani jednomu z týmů se nepovedlo utrhnout, respektive přiblížit, na větší či menší bodový rozdíl.

Do závěrečné periody základní hrací doby se tak šlo za stavu 67:55, což byl pro družinu z hlavního města stále hratelný stav. Ovšem na úzké rotaci Pražanů se začala projevovat únava, čehož Severočeši využili – a když se na startu 33. minuty po rychlém protiútoku zakončeném košem kapitána Ladislava Pecky odpoutali na 75:58, vypadalo to s akciemi Slavie na výhru velmi bledě. Hosté to sice nevzdali, snažili se a bojovali, ale na víc než pouhé snížení manka to již nestačilo.

Ústečané si tak po výsledku 84:77 připsali již čtvrtou výhru za sebou a dali zapomenout na nevydařený start soutěže, naopak Slavia ani s novou (údernou) akvizicí v sestavě nedokázala ústeckou arénu vyloupit.

SLUNETA Ústí nad Labem – SK Slavia Praha 84:77 (30:15, 50:40, 67:55)

Body: Nichols 20 (TH 11/10), Pecka 18 (9 doskoků), Autrey 14 (5 asistencí a 6 ztrát), Haiblík 10, Johnson 8 (7 doskoků), Žikla 7, Karlovský 4, Nábělek 3 – Tavares 23 (7 získaných faulů), Varner 22 (6 doskoků a 4 zisky), Mareš 18 (trojky 8/5), Shelton 11 (9 doskoků), Pumprla 3.

Týmové statistiky

Střelba 2 body 40/26 – 42/24; Střelba 3 body 17/5 – 22/6; TH 20/17 – 22/11; Doskoky 38:30 (útočné 5:8); Asistence 14:10; Ztráty 17:13; Fauly 24:21; Počet diváků: 840.

Rozhodčí: Jan Baloun, Marek Vošahlík, Dominik Výborný

Komisař: Jan Hošek

Názory trenérů po utkání

Jan Šotnar, lodivod SLUNETA Ústí nad Labem: „Dnešního vítězství si hrozně cením, protože se nerodilo lehce. My jsme přes týden byli trošku víc unavení a dneska se úzká rotace na zápase projevila. Potřebujeme, aby se nám vrátil Franta Váňa a abychom našli náhradu za Maisheho Daileyho. Slavie dneska ukázala svůj potenciál, má výborné zahraniční hráče, doplněné dobrými českými hráči a kvalitně vedený tým, takže pro nás je to určitě cenné vítězství.“

Hugo Salgado, kouč Slavie Praha: „Zápas jsme začali velmi špatně, s malou intenzitou a dali jsme velkou výhodu domácím. Jakmile jsme začali hrát s energií, vrátili jsme se do zápasu a vyhráli dvě ze tří zbývajících čtvrtin. Je to proces, máme nového hráče, ještě se tolik neznáme. Jsme v procesu tvorby týmu, ale brzy se stabilizujeme a budeme lepší.“