KomentářeNovinky

Žabiny, Hradec a Levhartice postoupily do semifinále Chance ŽBL

Ve včerejších třetích zápasech čtvrtfinálových sérií play-off nejvyšší ženské basketbalové soutěže se rozhodlo hned o třech postupujících do semifinále. Již o den dříve si také Trutnov zajistil ligovou příslušnost pro příští ročník Chance ŽBL. V našem ohlédnutí zanalyzujeme všechny tyto série a vyhlídky jednotlivých týmů do dalšího průběhu sezony.

Žabiny jsou opět blíže cíli v podobě ligového finále

Roli jasných favoritek potvrdily vítězky letošního ročníku Českého poháru z jihomoravské metropole. Moravskoslezská družina neměla proti nabitému kádru a tím pádem mnohem širší rotaci i silné lavičce Brňanek šanci. Tým z Rosničky zdobí především precizní defenziva a rychlá hra, na kterou soupeřky jen stěží hledají odpověď.

Žabiny Brno – SBŠ Ostrava 96:42 (top skórerky: Stoupalová a Knežević po 17 – Wilkinson 13)
SBŠ Ostrava – Žabiny Brno 67:86 (Smutná 24 – Hamzová 14)
Žabiny Brno – SBŠ Ostrava 83:59 (Záplatová 20 – Smutná 20)

Nikolina Knežević z Žabin Brno zakončuje přes Kateřina Káňovou z Ostravy
Foto: Žabiny Brno

Levhartice jsou mistryněmi koncovek

Vyrovnaná série se očekávala mezi týmem ze severu Čech a posílenou Slavií, v jejímž dresu se ke kvalitním výkonům rozehrála po mateřské dovolené navrátivší se Kateřina Suchanová. A tyto predikce se také naplno potvrdily.

Severskou družinu nakopl veleobrat v utkání číslo jedna a dokázala stejným rozdílem zvítězit i v hlavním městě. Svěřenkyně Dušana Medveckého tak přijely do Chomutova odvrátit konec sezony a dlouho to vypadalo, že se jim povede sérii ještě zdramatizovat.

Před televizními kamerami se strhla epická bitva, která vyvrcholila až v prodloužení. Akcie sešívaných na návrat série do Prahy v samém závěru nastavené pětiminutovky rázně uťala zkušená Monika Satoranská, jejíž trojka poslala Levhartice do semifinále. Po vítězství v poháru EWBL a stříbru v poháru tuzemském tak mají Michaela Krejzová a spol. šanci urvat další placku i v lize a završtit tak medailový hattrick.

Levhartice Chomutov – BLK Slavia Praha 66:63 (Wynn-Pollard 17 – Suchanová 19)
BLK Slavia Praha – Levhartice Chomutov 70:73 (Beasley 26 – Kadlecová 21)
Levhartice Chomutov – BLK Slavia Praha 79:78 po prodl. (Wynn-Pollard 15 – Suchanová 18)

Kateřina Suchanová ze Slavie zakončuje střelou ze střední vzdálenosti útok Slavie
Foto: Marek Gaier/Levhartice Chomutov

Lvice rozsápaly KP Brno s plnou vervou

Interesantní série se očekávala také mezi druhým brněnským týmem z Králova pole a Hradeckými Lvicemi pod taktovkou reprezentační kormidelnice Romany Ptáčkové. A právě forma jejích svěřenkyň z národního týmu Pamely Effangové s Kateřinou Zeithammerovou spolu s užší rotaci Brňanek byly hlavními důvody, proč Východočešky slaví postup.

Tým zpod Špilberku vstupoval do čtvrtfinále bez ústřední rozehrávačky Karolíny Šotolové (zranila se v posledním utkání základní části paradoxně právě s Hradcem) a hned v úvodním klání musela odstoupit i chorvatská pivotka Katarina Trehub. Druhá jmenovaná se do sestavy vrátila v posledním utkání série, ovšem porážku se ani jí nepodařilo odvrátit…

KP Brno bylo velmi příjemným osvěžením letošní sezony a nechme se překvapit, kam to dotáhne v příští sezoně. Naproti tomu Lvice byly štikami posledních ročníků nejvyšší soutěže, tudíž bude zajímavé sledovat, kam až letos zajímavě (věkově) namixovaná ekipa dokráčí…

KP Brno – Sokol Hradec Králové 59:72 (Malíková 14 – Effangová 31)
Sokol Hradec Králové – KP Brno 83:67 (Levínská a Zeithammerová po 18 – A. Kopecká 18)
KP Brno – Sokol Hradec Králové 67:69 (Malíková 18 – Effangová a Zeithammerová po 21)

Pamela Effangová z Hradce obchází Karolínu Fadrhonsovou z KP Brno
Foto: KP Brno

Trutnov zachránil ligovou příslušnost proti Strakonicím

Tým z Podkrkonoší vstupoval do sezony s vyššími ambicemi, než znovu bojovat o ligovou příslušnost, ovšem boji o baráž se nakonec nevyhnul. V něm se KARA střetla s otloukánkem posledních ročníků ze Strakonic, jejž nakonec bez větších potíží vyřídila ve třech zápasech.

Jihočešky jsou tedy nyní na „čekané“, zda je bude ještě čekat série o udržení s vítězkami první ligy.

KARA Trutnov – Strakonice 79:55 (Gaislerová 18 – Junková 13)
Strakonice – KARA Trutnov 61:81 (Vydrová 25 – Gaislerová 16)
KARA Trutnov – Strakonice 63:49 (Tomašicka 17 – Junková 11)

Whisper Fisher z Trutnova se probíjí přes Michaelu Pitrovou ze Strakonic
Foto: KARA Trutnov

Poslední čtvrtfinálová série mezi obhájkyněmi titulu ZVVZ USK Praha a Slovankou startuje prvním zápasem dnes v 17:30 hod. v hale Na Třebešíně.

Foto: Marek Gaier/Levhartice Chomutov