KomentářeNovinky

Změny v kádrech týmů Kooperativa NBL – část druhá

Ve druhé části našeho shrnutí změn v kádrech či na trenérských postech v rámci tuzemské nejvyšší basketbalové soutěže si posvítíme na týmy od 7. do 12. místa ligového pelotonu. V nich se změn událo poměrně hodně. Kdo nejvíc posílil a kteří hráči naopak odešli či neuspěli na try-outech?

NH Ostrava

Družinu kouče Adama Cholevy posílil těsně před startem sezony ukrajinský křídelník Oleksandr Belikov, jenž se záhy po svém přestupu stal jedním z lídrů moravskoslezské ekipy. Na konci listopadu vyztužil podkošovou sestavu ostravského týmu ještě produktivní centr Sukhmail Mathon, jenž má zkušenosti například z nizozemské ligy.

Z kádru se naopak ve stejnou dobu poroučel křídelník Evan Milligan, jenž v letošním ročníku doručoval necelých osm bodů na zápas.

Malik Morgan z Ostravy obchází Adama Dworského ze Slavie
Foto: NH Ostrava

SLUNETA Ústí nad Labem

V Ústí se po matném startu do sezony již po dvou utkáních rozloučili se sedmadvacetiletým křídlem Stevenem Haneym, jenž nedostál své pověsti ostrostřelce z posledního angažmá ve finské Nokii. Od té doby hrál pod výstrahou vyhazovu také první rozehrávač týmu Jordan Callahan, který nakonec vydržel do listopadu, kdy v týmu i přes zlepšené výkony také skončil.

Místo nich ústecké vedení angažovalo na pozici číslo jedna Tonyho Hickse a na perimetr přišel další Američan, Maishe Dailey, kteří ústeckému týmu pomohli k hernímu i výsledkovému vzestupu. Ten sice trochu pokazily tři nedávné porážky v řadě, avšak v posledním mači minulý pátek Pandy v domácí aréně setnuly nymburské multišampiony.

Ústecký Khris Martin pálí přes Šimona Puršla z Brna
Foto: Basket Brno

USK Praha

Sovy se aktuálně v tabulce nacházejí na deváté příčce. V týmu italského kouče Francesca Tabelliniho nedošlo od startu soutěže k žádné změně.

BK REDSTONE Olomoucko

Hanáci udělali dvě rošády těsně před startem soutěže, když do týmu přišli Američani Jonathan Williams (rozehrávač či křídlo) a Darious Moten (pivot). Tím ovšem změny ani zdaleka nekončily…

Prachbídné výkony i výsledky na startu sezony stály místo trenéra Miljana Čuroviče, místo nějž klub angažoval chorvatského odborníka Tihomira Bujana. Na začátku listopadu tým posílil rozehrávač ze slavného klanu Welschů, Marek, jenž dorazil z prvoligového Jindřichova Hradce.

Naopak na měsíční zkoušce neuspěl další americký plejer Brad Lee Lewis, s nímž se tedy klub rozloučil.

Hradecký Lamb Autrey v souboji s pardubickým Davidem Pekárkem
Foto: Královští sokoli

SK Slavia Praha

Pražané jsou jedním z letošních přemožitelů obhájců titulu z Nymburka. Start do soutěže měla družina Pavla Beneše až nečekaný, ovšem v posledních zápasech se jí nedaří a tabulkou postupně klesla až na předposlední příčku. K žádným hráčským změnám prozatím vedení klubu nesáhlo.

Královští sokoli

V aktuálně posledním týmu tabulky došlo v průběhu letošního ročníku ke dvěma změnám. Z důvodu dlouhodobého zranění dal klub vale rozehrávači Aleksandaru Vlahovičovi. Naopak klub posílil ligou ostřílený bombarďák Lamb Autrey, jenž má za úkol vytáhnout Hradec z ligového podpalubí.

Foto: BK REDSTONE Olomoucko