Federální pohárNovinky

Federální pohár zná účastníky Final4

Základní skupiny Federálního poháru jsou minulostí, kluby i fanoušky čekají boje o konečné umístění. Ty jsou na programu 16. a 17 září. Final4 o celkový primát budou hostit Levice.

O vzájemných zápasech soupeřů v pátek 16.9. rozhodlo pořadí v minitabulce na každých jednotlivých místech (tj. minitabulka prvních míst zákl. skupin, druhých míst, atd.). V případě stejného počtu výher pak rozhodoval rozdíl skóre. Týmy se následně utkají první se čtvrtým a druhý se třetím z výše zmíněné minitabulky.

Vedle domácích Patriotů změří síly v soubojích o Federální pohár také loňští finalisté Niké SBL z Lučence. Ti sice v neděli nečekaně zaváhali s Handlovou (70-78), ale postup už měli jistý po sobotě. Do Levic se podívá také obhájce loňského zlata – Opava, která ve Svitu opanovala základní skupinu B zcela suverénně. Posledním účastníkem Final4 je loni v SBL bronzové Komárno, jež doma ve skupině C neztratilo rovněž ani bod. V pátečním semifinále uvidí fanoušci jihoslovenské derby Levice – Komárno a Opava vyzve Lučenec.

Konečná tabulka základních skupin Federálního poháru 2022
Zdroj: Livesport.cz
Konečná tabulka základních skupin Federálního poháru 2022
Zdroj: Livesport.cz

Skupinu o konečné 5. – 8. místo uspořádá Kolín, jenž si ji vybojoval vydřenou nedělní výhru nad Spišskými Rytíři. Medvědi se utkají se Svitem, jehož lavičku vede bývalý kouč slovenské reprezentace Oleg Meleščenko. Druhou dvojici tvoří další polabský tým – Pardubice (druhý ve skupině C). Beksa (už s hlavním koučem Dinem Repešou na lavičce) změří síly s Olomouckem a v duelu bude favoritem. Pokud by postoupil Kolín i Pardubice, bude mít tento souboj pikantní příchuť pro nového kolínského trenéra Adama Konvalinku, který přišel do Kolína právě z Beksy.

Kompletně česká a kompletně slovenská skupina

Skupinu o 9. – 12. místo hostí Děčín, jenž se utká s Královskými sokoly, druhou dvojici utvoří nováček KNBL – Slavia s NH Ostrava. Zejména Slavia zanechala v základní skupině C velmi dobrý dojem, když porazila suverénně Prievidzu a sahala po vítězství i nad domácím Komárnem. Děčín je doma favoritem na konečné deváté místo, zvláště, pokud vylepší obranu.

A konečně, skupina o 13. – 16. místo je kompletně slovenská našla své útočiště ve Spišské Nové Vsi. Tým trenéra Hojče se nejprve utká s Prievidzou a rád by potvrdil zlepšující se formu. Druhou dvojici tvoří Inter Bratislava a Handlová. Pro trenéra Interu Danila Rakočeviče a rozehrávače Gorana Bulatoviče půjde o srdeční zápas proti svému bývalému klubu.

Kompletní rozpis:

Final4 (Levice):

Pátek 16.9.: (16:30) BC Komárno vs. Patrioti Levice & (19:00) BK Opava vs. BKM Lučenec

Sobota 17.9.: (18:00) Finále, (15:30) o 3. místo

Skupina o 5. – 8. místo (Kolín):

Pátek 16.9.: (17:00) BK KVIS Pardubice vs. BK REDSTONE Olomoucko & (19:30) BK Iskra Svit vs. BC Geosan Kolín

Sobota 17.9.: souboj poražených (15:30), souboj vítězů (18:00)

Skupina o 9. – 12. místo (Děčín):

Pátek 16.9.: (19:30) Slavia Praha vs. NH Ostrava & (17:00) Královští sokoli vs. BK ARMEX Děčín

Sobota 17.9.: souboj poražených (15:30), souboj vítězů (18:00)

Skupina o 13. – 17. místo (Spišská Nová Ves):

Pátek 16.9.: (16:00) MBK Handlová vs. Inter Bratislava & (19:00) Spišskí Rytieri vs. BC Prievidza

Sobota 17.9.: souboj poražených (15:00), souboj vítězů (18:00)