Návrat Kateřiny Suchanové ve velkolepém (střeleckém) stylu. Ovšem s těsnou porážkou

Po mateřské dovolené se o uplynulém víkendu vrátila do koloběhu Chance ŽBL bývalá dlouholetá opora reprezentace a ZVVZ USK Praha Kateřina Elhotová, po svatbě nosící jméno Suchanová. Aktuálně obléká dres týmu BLK Slavia Praha a k ideální premiéře v novém celku jí chybělo velmi málo.

Slávistky v domácím prostředí prohrály o jediný bod s týmem KP Brno, hrajícím v letošním ročníku EuroCup, a to 71:72. Tým Dušana Medveckého, jenž mimochodem ještě loni vedl právě brněnské KP, byl krátce ve vedení pouze v úvodním kvartálu, po zbytek duelu tahaly za delší konec provazu hráčky z metropole jižní Moravy.

Brandi Beasley zakončuje v zápase proti KP Brno

Po poločasové pauze se vedení Brňanek vyšplhalo na dvouciferný rozdíl a nic nenasvědčovalo tomu, že v závěru se v hale Rokytka odehraje velké drama. Ve hře domácí držely nejen body nové akvizice Suchanové, ale také šestky plus menší počet ztrát, naopak úspěšnost jejich střelby byla nízká.

Konec utkání patřil právě usměvavé snajperce ověnčené triumfem v Eurolize i stříbru z MS a již dvojnásobné matce, jejíž pět trestných hodů v řadě dostalo „sešívané“ na dostřel. Následně Eva Kopecká z KP proměnila pouze jednu šestku, domácí Kateřina Rokošová kontrovala úspěšným dvoubodovým pokusem a vypadalo to na prodloužení. Došlo ovšem k chybě tabule, kde nebyl připsán právě úspěšný trestný hod, tím pádem mohly Karolína Fadrhonsová a spol. slavit cennou výhru.

A jak si vedla Kateřina Suchanové řečí čísel? Na kurtu strávila celkem 34 minut a 27 vteřin, během nichž nasázela 22 bodů. Za dva body proměnila 3 ze 6 pokusů, zpoza trojkového oblouku mířila z devíti pokusů přesně do cíle také třikrát a neminula ani jeden ze sedmi trestných hodů.

Připsala si na své konto také 3 asistence, 2 doskoky (1 útočný), 2 zisky, stejný počet ztrát a 4 získané fauly. Její efektivita se vyšplhala na hodnotu 20.

V domácím týmu jí dokázaly nejlépe sekundovat Brandi Beasley (11 bodů) a Kateřina Rokošová (10). KP Brno táhlo za výhru trio Anežka Kopecká (19 punktů), Karolína Šotolová (17) a Kateřina Galíčková (11).

Kateřina Suchovaná dribluje v utkání proti KP Brno

V tabulce si KP Brno upevnilo druhou příčku (8 výher/2 porážky) a Slavii aktuálně patří sedmé místo (4/6).