Novinky

Obrozené Brno cílí na A1

Třetí trenér během jednoho roku. Taková je vizitka lehce přejmenovaného klubu mmcité1 Basket Brno za posledních 12 kalendářních měsíců.

Naposledy Řeka Chrise Chougaze vystřídal ambiciózní lodivod Lubomír Růžička, což vypadá od vedení jako sázka na stabilitu a dlouhodobou koncepční práci. Třiatřicetiletý kouč převzal Brno po úspěšném pozvednutí Svitav, s nimiž dosáhl na dvě čtvrtá místa Kooperativa NBL v a bronz ve Final4 ČP 2018.

Do Brna si přivábil vedle starého známého ze Svitav – Bryana Smithsona také hvězdu slovenské ligy Richarda Körnera. Power forward slovenské reprezentace přišel z Prievidzi a v přípravě hned ukázal, že bude tahounem týmu. Mužstvo plné mladých hráčů doplnil na hostování Filip Novotný, který jinak patří mistrovskému

Poslední posilou je amerického univerzitního prostředí znalý pivot Petr Heřman, jenž sice nově patří Pardubicím, ovšem po návratu z USA jej vedení bryskně poslalo hostovat na jih Moravy.

Příprava týmu ukázala slabiny v ofenzivní hře 5 na 5 (což vzhledem k odchodu americké kostry týmu z minulého roku není překvapením), naopak bojovnost a obrana Brna byly na slušné úrovni.

Až se nový celek sehraje, může prohánět defenzivním basketbalem favority na medaile. Jestli to ovšem bude stačit na umístění do osmého místa po základní části a tím i nadstavbu A1, to je ve hvězdách.

Odešli: Davell Roby, Reggie Keely, Deremy Geiger, Radek Pumprla, Viktor Vašát

Přišli: Richard Körner, Bryan Smithson, Filip Novotný, Petr Heřman

Sestava:
Rozehrávači: Bryan Smithson, Jan Kozina, Zurab Kereselidze, Daniel Szarowski
Křídla: Radek Farský, Lukáš Stegbauer, Richard Körner, Zdeněk Nehyba, Filip Novotný, Martin Vyroubal
Pivoti: Jakub Jokl, Petr Heřman

Tip Svět basketu: 9. místo

Foto: Facebook mmcité1 Basket Brno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *