KomentářeNovinky

Pohárové FINAL 4 nabídne parádní čtyřchodové menu

V úterý 21. února 2023 bylo rozlosováno Louda Auto FINAL 4 Českého poháru mužů. V atraktivních semifinálových duelech proti sobě los svedl Ústí nad Labem s Brnem a druhou dvojici pak tvoří Děčín s Kolínem. Tyhle třaskavé bitvy – bez neúčasti Nymburka – rozpumpují pražskou Královku o víkendu 18. a 19. března.

Pandy se pokusí skosit lídra Kooperativa NBL

V prvním semifinálovém špílu se v sobotu 18. března od 15 hodin utkají hráči Ústí s momentálně nejlepší ligovou ekipou z Brna. Letošní vzájemná bilance obou týmů v nejvyšší soutěži je 1-1. V osmém kole dokázali Brňané doma zvítězit až díky trojce v samém závěru 92:90 (nejlepší střelci: Šimon Svoboda 22- Martin 38), načež v kole devatenáctém Severočeši v domácí aréně oplatili soupeři porážku a zvítězili totožným skóre (Martin 27 – Bálint 24).

Povede se svěřencům Jana Šotnara zastavit rozjetý brněnský expres směr Praha, nebo americká pandí osa týmu společně s Ladislavem Peckou rozjede svou ofenzivní show a předvede palbu jako u Verdunu? Rozluštění postupové tajenky nabízí mnoho neznámých a proměnných…

Richard Bálint zakončuje v utkání proti Ústí
Foto: Basket Brno

Válečníci versus Ondřej Šiška, čtvrté pokračování Hvězdných válek

Druhý semifinálový mač proti sobě svede Děčín a Kolín v sobotu 18. března od 18 hodin. Ze severu Čech do Polabské nížiny před sezonou přestoupil rozehrávač Ondřej Šiška, jenž v dresu Válečníků odehrál sedm sezon. I díky téhle pikantnosti nabírá utkání další rozměr, navíc se dá očekávat, že na Královce poženou oba týmy početné tábory jejich fans.

Ve 4. kole Kooperativa NBL zvítězil Kolín v domácím prostředí o jediný bod 74:73 (Číž 16 – Nichols 16) a připravil tak Děčínu první porážku v sezoně; v Maroldovce se ale karty obrátily a v kole patnáctém, těsně před koncem kalendářního roku, po velkém obratu ve druhé půli zvítězila družina Tomáše Grepla 79:74 (Svoboda 27 – Slavinskas 19).

Pokud se Děčínu povede zastavit nabušený kolínský perimetr (posílený o Lukáše Stegbauera), má velkou šanci do finále proniknout. U severské družiny bude rozhodujícím faktorem, jak utkání sedne trojici bodových tahounů Svoboda – Nichols – Walton a kdo se k nim případně přidá…

Děčínský Matěj Svoboda zakončuje přes bránící tandem Petráš – Číž
Foto: GEOSAN Kolín

Pohárová cesta účastníků Louda Auto FINAL 4

Všichni účastníci finálového turnaje se museli prokousat přes osmifinále a čtvrtfinále, předchozí pohárová kola se jich netýkala.

Ústecká SLUNETA v osmifinále zvítězila drtivě na hřišti prvoligového Sokola Pražského (114:62) a ve čtvrtfinále poměrně nečekaně vyloupila v ofenzivně laděném klání opavské hnízdo (102:90).

Sousední Válečníci dokázali v osmifinále zvítězit na kurtu Slavie (81:63) a uplynulé pondělí stvrdili postup mezi nejlepší čtveřici výhrou v Hradci Králové (75:61).

Kolínští Medvědi v osmifinálovém mači zvítězili na kurtu ex-ligového Jindřichova Hradce (83:66) a před zraky svých tifosi poslali ve čtvrtfinálové fázi z pohárového kola ven pardubickou Beksu (87:76).

Brňané v osmifinálové přestřelce kralovali na hřišti prvoligového lídra ze Svitav (110:86) a v pohledné čtvrtfinálové bitvě setnuli obhájce pohárového stříbra z Nymburka (90:72), který si tak po dlouhých jedenadvaceti letech nezahraje Final 4!

Ústecký Jan Karlovský se snaží probít přes Richarda Bálinta z Brna
Foto: Basket Brno

Foto: GEOSAN Kolín