Novinky

Před sezonou KNBL: ČEZ Basketball Nymburk

Nymburk bude i letos bojovat na dvou frontách. Vedle NBL, kde je jasným favoritem na titul, bude chtít uspět i v prestižní Lize Mistrů. Povedou se oba cíle obměněnému kádru?

Nymburk má pokaždé jen ty nejvyšší cíle. Loni mu titul utekl kvůli nedohrané sezoně, takže letos to bude chtít jistě napravit. V lize by neměl mít znovu vážnější konkurenci, byť papírově jistě oslabil pod košem. Carlton Bragg zatím v přípravě nepřesvědčil a zvěsti o jeho nezřízeném životě z minulých (univerzitních) angažmá žádnému z fandů Nymburku taky extra nepřidají. Petr Benda je sice výjimečný hráč, ale věk nezastavíte a Luboš Kovář a Martin Kříž jsou oba power forwardi (byť schopni alternovat). Pro Ligu Mistrů tak bude mít Nymburk výškový handicap.

Právě ve Final8 LM 19/20 v Athénách by měl Nymburk patřit k favoritům. Přece jen základní část vyhrál s nejlepší bilancí ze všech mužstev a osmifinále s oslabeným Banvitem bylo spíše formalitou. Druhou stranou mince je čtvrtfinálový souboj s domácím neoblíbeným soupeřem – AEK Athény. V Lize Mistrů by měl pomoci i nový ostrostřelec Jerrick Harding případně Ligy Mistrů dobře znalý bývalý hráč Banvitu Omar Prewitt.

V přípravě se místy nekompletnímu Nymburku dařilo jen napůl: Porážky v Gliwicích a s Olimpijí Lublaň, výhry nad Krkou Novo Mesto a USK Praha, stejně jako Vratislaví či Levicemi.

Střelecké kousky Jerricka Hardinga

Porazí někdo Nymburk?

V každém případě o vítězství Nymburku v NBL (minimálně v základní části) by nemělo být pochyb. Je spíše otázkou, zda někdo mistrovi připraví porážku. Poslední prohra Nymburku se totiž datuje k 31. březnu 2018, kdy si na hegemona posledních dvou dekád doma vyšláply Pardubice (73-69). Loni byl Nymburk dvakrát na “lopatě” USK, avšak ani jednou vysokoškoláci nedokázali využít poslední útok normální hrací doby a prodloužení ovládla zkušenost.

Přišli: Omar Prewitt, Jerrick Harding, Carlton Bragg, Luka Rupnik, Luboš Kovář

Odešli: Jaromír Bohačík, Deishuan Booker, Michael Dixon, Roko Rogič, Zach Hankins, Martin Peterka, Pavel Pumprla

Sestava:
Rozehrávači: Luka Rupnik, Jakub Tůma, Petr Šafarčík
Křídla: Vojtěch Huban, Omar Prewitt, Jerrick Harding, Luboš Kovář, Martin Kříž, Hayden Dalton, František Rylich
Pivoti: Petr Benda, Carlton Bragg

Trenér: Oren Amiel, asistenti Aleksandar Sekulič a Ričardas Reimaris

Na koho se zaměřit? Jerrick Harding

Tip na umístění po základní části: 1. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *