Novinky

Před sezonou NBL: NH Ostrava

Mladý kádr NH Ostrava bude letos bojovat proti predikcím expertů, kteří je pasují na poslední místo tabulky. Parta mladých hladových borců okolo kapitána Bohačíka má jasný cíl: Udržet se v Kooperativa NBL. Budou ostravští mladíci překvapovat soupeře, kteří je mohou podcenit?

Všichni cizinci jsou, jak už to u Nové Huti bývá, pryč. Chybět bude zejména guard Newkirk, avšak Martin Nábělek už loni a i v přípravě ukazoval potenciál. Když ale v přípravných zápasech nebyl na palubovce, vypadal ostravský útok téměř žalostně. Jednu malou výjimku tvořil poslední přátelský duel v Olomouci s polskou Opolí, kterou Ostrava zdolala i bez Bohačíka s Nábělkem 83-81. Kromě triumfu nad prvoligovým Zlínem jinak Slezané zapsali jen samé porážky (Olomoucko, Ústí, dvakrát Opava, nebo Gliwice).

Nabízí se však otázka, zda Nábělek unese post prvního rozehrávače s herní porcí okolo třiceti minut. Základní pětka spolu s kapitánem Bohačíkem, zkušenými Radkem Pumprlou a Filipem Šmídem nevypadá až zle, podobně jako mají potenciál Páleník s Havlíkem. Dále jsou tu však jen další talentovaní mladíci – avšak bez větších zkušeností. Další slabinou je i pozice pivota, kde za Petra Bohačíka není adekvátní náhrada.

Ostrava bude mít v základní části velký problém vyhrát víc, jak tři utkání a pokud v průběhu září ještě nepřijdou dva alespoň rámcově kvalitní cizinci tady to bude jednoznačně boj ve skupině A2.

Přišli: Adam Šiška,

Odešli: Newkirk, Calloway, Holsey, Choleva (nový asistent trenéra Bálinta)

Hlavní trenér: Peter Bálint

Soupiska: Rozehrávači – Martin Nábělek, Adam Šiška
Křídla: Filip Šmíd, Radek Pumprla, Juraj Páleník, Tomáš Havlík, Štěpán Svoboda, Kevin Týml, Matěj Snopek, Dominik Lukáč
Pivoti: Petr Bohačík, Dominik Heinzl

Tip na umístění po základní části: 12 místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *