KomentářeNovinky

Představujeme týmy Kooperativa NBL: SLUNETA Ústí nad Labem

Se zajímavě poskládaným a posíleným týmem se na novou sezonu tuzemské nejvyšší basketbalové soutěže připravuje Ústí nad Labem. Loni tým dokázal zvítězit v jedenácti ligových duelech v řadě a probojovat se do Final Four Českého poháru, ovšem ani v jedné soutěži placka necinkla. Podaří se to v letošní sezoně?

Nečekaný „lup“ Nicholse, odchod srdcaře a reprezentanta Svejcara do Nymburka

Na papíře vypadá soupiska Pand opravdu velmi zajímavě, především nabitý perimetr slibuje zajímavý mix. Novými akvizicemi jsou point guard Kahron Ross a křídelník František Váňa, jenž dorazil z Nymburka. Přestupovým hitem léta pak je příchod rozehrávače či menšího křídla Tye Nicholse ze sousedního Děčína, spolu s ním stejným směrem putuje i pivot David Žikla.

„Jsem velmi rád, že jsme se dokázali s Tyem domluvit na spolupráci pro letošní sezonu. Jedná se o hráče, který se bude výborně hodit do našeho herního konceptu. Ty si vybudoval v posledních dvou sezonách skvělé renomé a věříme, že ve svých výkonech bude i nadále pokračovat. Po rozhovorech, které jsme spolu vedli, je vidět, že je to hráč s velkou motivací vyhrávat a neustále zlepšovat svoji hru. Myslím, že pro celý klub je to skvělá zpráva a další důvod se těšit na tuto sezonu,“ řekl k Nicholsově příchodu lodivod Slunety Jan Šotnar.

Naopak s klubem se po šesti letech rozloučila ústřední tvář týmu, novopečený reprezentační křídeník Spencer Svejcar, jenž zamířil do Nymburka. Kromě něj odešel i rozehrávač Tony Hicks, jenž přišel loni v průběhu sezony a tým pomohl zvednout. Česká osa týmu zůstala pohromadě a nové smlouvy podepsali i prověření Američané Dailey a Johnson.

Kouč Šotnar má v útoku mnoho variant i kvalitních střelců

Jak jsme již naznačili, největší zbraní Pand by měla být ofenziva. Bodová produkce tým Jana Šotnara zdobila už v loňském ročníku, kdy pro ni často nebyl problém zdolat devadesátibodovou, případně i stobodovou hranici. Pokud se mu povede implementovat do týmu elitního snajpra Váňu i ligovou star Tye Nicholse, potom se ostatní týmy musí mít na pozoru…

K tomu bude otázkou, jak angažmá na severu sedne novému rozehrávači Kahronu Rossovi a zda si porozumí se svými novými spoluhráči. Ladislav Pecka, Delvon Johnson či Maishe Dailey měli loni povedenou sezonu, k nim nejspíš větší minutáž budou dostávat i mladší hráči.

Medaile byla loni blízko – bude i letos?

Ve Final Four Českého poháru zažili loni Ústečtí velké zklamání: Po semifinálové porážce od Brna po většinu zápasu o bronz nad Kolínem vedli, ale nakonec padli 89:92 a skončili na čtvrtém místě. Ve čtvrtfinále play-off Kooperativa NBL pak Pandy sehrály nesmírně zajímavou sedmizápasovou partii s Pardubicemi, kterým podlehly 3-4 na zápasy.

Budeme tedy velmi zajímavé sledovat, jestli Severočeši letos zvednou prapor a budou se prát o nejvyšší příčky.

Sestava: David Žikla, Delvon Johnson, František Váňa, Jan Gabriel, Jan Karlovský, Jan Maděra, Jan Žalud, Johan Haiblík, Kahron Ross, Ladislav Pecka, Maishe Dailey, Martin Nábělek, Petr Krupka, Ty Nichols, Vojtěch Zajíc

Tip na umístění po základní části: 4. místo

Foto: SLUNETA Ústí nad Labem