Federální pohárNovinky

Svit otočil takmer stratený zápas s Interom

Súboj o druhé miesto v skupine D Tipsport Federálneho pohára priniesol súboj semifinalistov minuloročnej edície SBL. Inter v ňom Svit a aktéri nám ponúkli nervydrásajúci súboj až do posledných sekúnd.

Zdroj: Vladimír Dorňák

Vyrovnaný úvod zápasu

Prvá desaťminútovka nám priniesla vyrovnaný úvod zápasu, tímy sa striedali vo vedení. Napriek šnúre 8:2 pre východniarov sa štvrtina skončila tesným výsledok, 16:18 z pohľadu domácich.

Druhá štvrtina sa niesla v ofenzívnom tempe. Mali sme možnosť rýchle akcie a veľa bodov. Inter sa postupne dostával do mierneho trháku, ktorý vyústil až do 10-bodového náskoku. Trojkou Avramoviča v úplnom závere prvého polčasu Svit znížil na 38:45.

V tretej desaťminútovke sa prešlo na pomerne tvrdú defenzívnu, tímy si doslova nič nedarovali. Inter si napriek tomu držal pohodlný náskok, ktorý pretavil do vedenia 61:51, ktoré sme mali možnosť vidieť pred posledným úsekom hry.

Raketový finiš Svitu

Tam sa však začali diať veci. Necelých 8 minút pred koncom nič nenasvedčovalo možným komplikáciám pre domácich. Udržiavali si pohodlný náskok, no Svit sa stále nevzdával. Zdvihnutý varovný prst prišiel po dvoch trojkách hostí v priebehu 20 sekúnd, ktoré dali zápasu nový náboj.

Napriek všetkému si ešte domáci držali pomerne pohodlné 8-bodové vedenie, 77:69. Záver však vďaka mohutnému finišu lepšie zvládli hostia, ktorí si famóznou šnúrou 11:2 vybojovali druhé miesto v skupine. Vďačiť za to môžu najmä skvelému Waltonovi, ktorý si okrem rozhodujúceho koša pripísal v posledných minútach kľúčové zisky a de facto rozhodol zápas.

BK Inter Bratislava – BK ISKRA Svit 79:80 (16:18, 29:20, 16:13, 18:29)

Nejlepší střelci: Gandia-Rosa 25 (7d+6a), Slavinskas 13 (8d+6a), Blondin 10 – Walton 18 (9z), Holloman 17, Avramovič 15 (8d+6a)