KomentářeNovinky

Trutnov poprvé, USK drtivě a Slavia nadále stoprocentní

Páteční program Chance ŽBL nabídl hned tři střetnutí. Premiérovou výhru v novém ročníku zapsaly hráčky Trutnova, již čtvrtý zářez na pažbě má pražská Slavia a USK se po porážce v Eurolize od Polkowic rehabilitoval drtivou výhru v derby nad Slovankou.

Důležitá výhra pro Trutnov

Tým z Podkrkonoší potřeboval nad nováčkem soutěže nabuzeným domácím vítězstvím nad Ostravou jednoznačně zvítězit. A za výhrou si domácí ekipa šla od první minuty, když držela otěže zápasu pevně ve svých rukou.

Svěřenkyně Richarda Kucsi svou převahu dokázaly propsat i do průběžného skóre – jejich vedení se v závěru 25. minuty po koši Anety Finkové přehouplo přes třicetibodovou hranici. Šance Brandýsa na druhý sezonní sukces tím byly definitivně pohřbeny, naopak v domácím dresu dostaly větší prostor i hráčky z lavičky. Ligového nováčka pohřbilo hned 19 ztrát a také špatná úspěšnost střelby za 3 body (24/3).

KARA Trutnov – DSK Basketball Brandýs 84:63 (28:14, 47:28, 72:41)

Body: Rokkanen 20, Proctor 18, Králová 17, Fisher 12, Borsová 5, Gaislerová a Evans po 4, Finková a Šmahelová po 2 – Murray 23, Vrančič 16, Burdgess a Ebenhöhová po 6, Veronika Vojtíková a Najbrtová po 3, Holá, Maršíková a Ceralová po 2.

Oslabený Hradec nedokázal přerušit vítěznou sérii Slavie

Domácí kormidelník Peter Bálint postrádal v utkání proti Pražankům trojlístek Pamela Therese Effangová – Charlotte Velichová – Lucie Bolardtová a především absence prvních dvou jmenovaných se ukázala jako důležitý faktor.

Tým z Edenu přijel na východ Čech se třemi výhrami v řadě v zádech. Start utkání připomínal spíše urputnou bitvu a mnoho basketbalové krásy nenabídl, ale hostující družina začínala mít postupně navrch, díky čemuž svému soupeři pláchla…

Výběru Dušana Medveckého se v prvním poločase a na startu druhého dařilo především zpoza trojkového oblouku – a když osmou týmovou trojkou poslala Daria Dubniuk ve 22. minutě svůj tým do trháku dvaceti punktů (26:46), vypadalo to s domácí ekipou bledě. Paradoxně ale do konce utkání už hostující tým žádnou trojku nepřidal… Lvice dostály svému jménu a statečně se praly až do samého závěru, manko stáhly na jednocifernou hodnotu, ale víc jim Slavia utkání zdramatizovat nedovolila.

Sokol Hradec Králové – BLK Slavia Praha 52:66 (18:21, 26:40, 34:52)

Body: Čuperková 12, Zeithammerová a Havrylchyk po 9, Brožová a Vlčková po 5, Klára Vojtíková, Hrubá a Šubrtová po 4 – Rokošová a Hanušová po 17, Dubniuk 15, Suchanová 8, Eliška Žílová 5, Ježková 4.

Pražské derby jasně pro USK

Obhájkyně titulu se po středečním euroligovém krachu v Polkowicích představily na kurtu Slovanky, konkrétně v pražské hale Rokytka, kde si otevřely střelnici. Družina Natálie Hejkové utkání nepodcenila a neponechala nic náhodě. USK tradičně zdobila rychlá a kombinační hra, na kterou soupeřky jen stěží hledaly odpověď. Naopak Eliška Mircová a spol. často pod tlakem nebo v časové tísni volily složité střely a také jasně ztrácely na doskoku (26-48).

Pozitivní zprávou pro hostující trenérku je fakt, že téměř 20 minut již odehrála po dlouhodobém zranění nizozemská pivotka Emese Hof, jež zapsala 18 bodů, k nimž přihodila 8 získaných faulů a 7 doskoků a spolu s Gabrielou Andělovou byla druhou nejlepší střelkyní týmu.

Slovanka spolu s Ostravou zůstává posledním ligovým týmem, který zatím nezvítězil. Ostravský celek ovšem může černou (mini)sérii zlomit v neděli proti Levharticím.

Slovanka – ZVVZ USK Praha 58:111 (17:34, 31:66, 43:86)

Body: Hálová 16, Mircová 9, Levínská 8, Zítková 6, Mervínská a Lišková po 4, Trollerová, Nádvorníková a Tomanová po 3, Koucká 2 – Magbegor 20, Andělová a Hof po 18, Conde 17, Šípová 10, Cazorla a Přibylová po 8, Voráčková 6, Vyoralová 4, Petlanová 2.

Čtvrté kolo Chance ŽBL se v neděli 15. října bude dohrávat ještě dvěma zápasy. Od 16 hodin se v brněnském derby střetnou Žabiny s KP TANY a o hodinu později pak odstartuje střet mezi Ostravou a Chomutovem.