Novinky

Voráčková spasila lvice, Češky jsou druhé

Veronika Voráčková přišla, viděla a zvítězila. I Tak by mohl znít titulek. Křídelnice USK Praha se vrátila po zranění kotníku a vedla Češky za “povinnou” výhrou 16 body za pouhých 17,5 minuty. Tým trenérky Ptáčkové postupuje do osmifinále ze druhého místa ve skupině B.

Výhra proti outsiderovi skupiny – domácím Izraelkám se ale nerodila vůbec snadno. Češky sice začaly ve velkém stylu, rychle vedly 11-0, ale domácí brzy zastavily propad. První čtvrtina skončila tedy 19-13 pro lvice. Izraelky (hrající v užší rotaci) vsadily vše na obranu a v útoku spoléhaly na Raber, která postupně zatížila český koš 20 body. Nervózně hrající naše děvčata do poločasu málem přišly o vedení (32-30) a trenérka Ptáčková mohla začít přemýšlet, co řekne svěřenkyním v šatně.

Po změně stran se nic moc nezměnilo. Ofenzivně strádala elitní česká střelkyně Holešínská (v zápase 0/8 z pole), avšak Voráčková s Hamzovou a Březinovou udržovaly minimální náskok. Ten se na na konci třetí části na chvíli rozplynul (41-42), ale Voráčková přesnou trojkou vrátila Češkám vedení zpět. Utkání směřovalo do nervy drásající koncovky. Na Izraelky poté přece jen dolehl tlak “do or die” zápasu. Od stavu 51-49 tři a půl minuty před koncem už domácí zvládly pouhé tři body a jejich snahy definitivně otupila tříbodové akce Elišky Hamzové.

Nejlepší akce zápasu Česko – Izrael

Lvice oslavily výhru 61-52 a také druhé místo ve skupině B. Češky se v osmifinále v pondělí utkají s třetím celkem skupiny A – Řekyněmi. Zápas můžete sledovat a fandit od 17:00 na ČT Sport.

ČR – Izrael 61-52 (19-11, 13-19, 14-12, 15-10)

Body ČR: Voráčková 16, Březinová 14, Hamzová 10 (5a), Stoupalová 6, Vyoralová 5 (10d), Andělová 5, Holešínská 3, Šípová 2

Doskoky: 38 – 36

Dvojky: 17/37 – 14/37

Trojky: 5/21 – 4/20

TH: 12/13 – 12/16

Asistence: 17 – 15

Ztráty: 15 – 15