Komentáře

Třaskavý šlágr na úvod. Začíná i SBL

Reprízou semifinálové série minulé sezony mezi Prievidzou a Levicemi dnes od 19:00 v Niké aréně startuje nový ročník SBL.

Basketbal Levice má svému velkému rivalovi PDBASKET co oplácet, protože právě Prievidza loni zdolala Patrioty 4-2 na zápasy v semifinále. Velmi pikantní duel čeká domácího pivota Nikolu Gačešu, jenž loni válel právě za Levice a stal se MVP základní části.

Oba týmy dost proměnily kádr, byť v Levicích slovenská kostra (Krajčovič – Žiak – Bachan – Bojanovský zůstala). Nový trenér Michal Madzin (ex-Svit) chce sázet zejména na Slováky, proto v dresu Patriotů letos uvidíme jen čtyři cizince (Hilla, Peroviče, Hotta a Kirvese). První soutěžní duel Levice zvládly, v rámci Alpe Adria Cup vyhrály ve slovinské Polzele 87-97.

Nový trenér Michal Madzin při time-outu
Foto: Basketbal Levice / Lukáš Droppan

Prievidza se bude muset obejít bez hvězdy SBL Riša Körnera, jehož přivábilo Brno, loňské opory v čele s Jaššem a Stacym Davisem jsou rovněž pryč. Úspěšný kouč Tihomir Bujan chce sázet na mladé Slováky ze Spišské nové vsi – Antoniho s Majerčákem, dirigentské taktovky se chopí bývalá hvězda Svitu Andrew Guillory. V pozici střelce je tu Troran Brown a příchody zakončují Ibrahim Durmo ze Sarajeva a Chorvat Nenad Delič z Komárna.

Mírným favoritem předehrávky je Prievidza, která zvládla generálku s Pardubicemi (82-73), ale s Levicemi budou rozhodovat maličkosti a náš tip je, že nepadne příliš mnoho bodů. Oba trenéři mají svou filozofii postavenu na obraně, což v kombinaci se začátkem sezony a (ne)sehraností může udělat své. První zápas po srpnovém zranění z předkvalifikace na ME čeká playmakera Levic Šimona Krajčoviče.

Foto: Basketbal Levice, Lukáš Droppan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *