Novinky

Do play off chce také Kolín

Geosan Kolín loni skončil na 10. příčce a zahrál si předkolo play off se Slunetou. Kádr sužovaný zraněními se s Pandami sice statečně pral, avšak stačilo to jen na porážku 1:2 v této sérii.

Američané jsou pryč a vypadá to, že se klub vydává srbskou cestou. Z USK vedení přivábilo oporu Sov Filipa Vukosavljeviče a podkoš spolu s nestárnoucím Davidem Machačem vypadá silně – přišel totiž ještě Vlatko Granič. Posledním ze srbského triumvirátu je z NH Ostrava dobře známý Luka Igrutinovič.

Na poslední chvíli Kolín přivábil z Polska křídelníka Bena Richardsona, jenž dříve působil v Dabrowe Górnici. Poslední posilou je (rovněž křídelník) Martin Kolář z Hradce Králové. Přesto právě pozice křídel s řadou mladých hráčů budou nejspíše slabinou.

Medvědi však dosud v přípravě poznali pouze porážky (dvakrát s Královskými sokoly, dále s Nymburkem, doma těsně s USK Praha, či v generálce téměř o 40 bodů ve Svitavách). U Turů si navíc lehký výron přivodil ústřední rozehrávač Adam Číž, který byl měl vynechat minimálně první kolo ligy.

Kolín sice v lize začíná třikrát doma, nicméně soupeři budou z Opavy, Děčína a Nymburka, takže v současném rozpoložení bude mít alespoň jeden triumf pro svěřence trenéra Beneše cenu zlata. 

Přišli: Martin Kolář (K), Luka Igrutinovič (K), Filip Vukosavljevič (P), Vlatko Granič (P), Lukáš Brožek (R)

Odešli: A.J. Walton, Alex Thompson, Vojtěch Bratčenkov, Filip Novotný, Preston Purifoy, Vincent Zollo, Theodor Dlugoš

Sestava: 
Rozehrávači: Adam Číž, Jiří Šoula, Lukáš Brožek
Křídla: Luka Igrutinovič, Ben Richardson, Martin Kolář, Tomáš Merta, Lukáš Kosík, Lukáš Vacek, Daniel Kačer
Pivoti: David Machač, Filip Vukosavljevič, Vlatko Granič

Tip Svět basketu na umístění: 11. místo

Foto: Facebook BC Geosan Kolín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *