Novinky

Lučenec a Levice čekají souboje špičky SBL

Dva skvělé zápasy přináší 20. kolo SBL: Lučenec si to doma rozdá se třetí Prievidzou, zatímco momentálně čtvrté Levice přivítají vedoucí bratislavský Inter. Náboje však budou mít i další sobotní mače.

Patrioti Levice letos s Interem Bratislava odehráli dva velmi vyrovnané duely, ale v obou případech se nakonec radoval obhájce trofeje (81:75 a 75:65). Levice už nasadí amerického křídelníka Harrise a kádr mají kompletní, zatímco hostující kouč Naglič nejspíš znovu nebude moci využít služeb kapitána Bulatoviče. Inter zvítězil sedmkrát v řadě a neochvějně vévodí tabulce (15-2). To Levice prohrály třikrát za sebou a ta tam je forma z konce listopadu a první půlky prosince. Žlutozelení však čekají plný dům a tradičně skvělí fanoušci by měli být jejich šestým hráčem.

Komárno pomalu zlepšuje výkony, ale výhry z toho zatím nejsou. Svěřenci trenéra Molnára prohráli osmkrát v řadě, ale dnes doma proti Spišské Nové Vsi jsou mírnými favority. V případě výhry „obuvníků“ budou mít oba celky na kontě čtyři výhry. Do sestavy hostů se vrací po jednozápasové pauze Nottage, Spišáci musí ubránit hlavně Bowmana, jenž v Lučenci zaujal 37 body a 12 doskoky! Tento zápas jako jediný startuje už v 16:00, ostatní duely v 18:00.

Počíhá si Lučenec znovu na Prievidzu?

BKM Lučenec sice vyhrál třikrát po sobě, jenže v minulém kole proti Komárnu se doma hodně nadřel (77-70). Mnoho bodů nelze očekávat ani dnes proti Prievidzi, v jejímž dresu znovu visí otazník nad pivotem Gačešou. Prievidza letos s Novohradčany dvakrát prohrála, ale hosté posíleni výhrou nad Patrioty chtějí pokazit Lučenci letošní skvělou domácí bilanci 8-1. Spoléhat budou i na útočný doskok, vždyť ve zmíněném derby s Levicemi jich nastřádali 18!

Hráči Lučence nastupují do utkání
Hráči Lučence nastupují do utkání
Foto: Ladislav Szibilla

V posledním duelu přivítá Svit i s novým guardem Daquiasem Andrewsem tým Handlové. Svit potřebuje nutně vyhrát (4 porážky v řadě), velmi dobrý zápas odehrál na palubovce Interu, kde padl až v závěru 83-72. Handlová nahrála soutěžní zápas od 14.12., kdy porazila Spišskou 83:75. Hosté přijedou už bez Francouze Baltuse, s nímž byla kvůli neuspokojivým výkonům rozvázána smlouva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *