Novinky

Obhájce bronzu pokukuje po finále

Olomoucko loni prohánělo v semifinále mistrovský Nymburk, přesto z toho byla na první pohled jednoznačná porážka v semifinále 0:4. V sérii o třetí příčku ale tým trenéra Benáčka prokázal větší hlad po medaili a i více sil, než Svitavy a mohl se radovat z bronzu. Letos ambiciózní Hanáci myslí minimálně na obhajobu.

Kostra týmu v čele s Palyzou, Douglasem, nebo střelcem Váňou zůstala pohromadě a navíc se vrátil staronový rozehrávač Radovan Kouřil. Jeho úkolem bude nahradit Jureho Pelka, jenž měl loni v Olomoucku vynikající sezonu, ale neodolal vábení domova a přestoupil do Domžale. Jako náhrada za T.J. Dunnanse přišel Malik Morgan, jenž v přípravě ukazoval velkou kvalitu. Na pozici pivota vidíme starého známého z USK Praha – Igora Josipoviče, jenž pro změnu nahradil Josipa Mikuliče.

Olomoucko patří mezi celky, které budou aspirovat na medaili a loni v play off navíc ukázalo, že umí také bránit. I přesto však bude letos v zápasech Hanáků padat znovu hodně bodů. V přípravě se týmu – i přes porážky s Tury (86:89), či s Interem (70:78) – dařilo, většinu dalších zápasů vyhrál. A co před touto sezonou říká skvělý střelec a reprezentant Lukáš Palyza?

Lukáš Palyza v přípravě
Foto: Facebook BK Olomoucko

„Nahoře bude vyrovnaná šestka. Pokud zůstaneme zdraví a bude se nám dařit jako v minulé sezoně bychom měli znovu atakovat semifinále a medaile. Jaká eventuálně bude ovlivní další faktory. Zdraví, sehranost týmu. Ani Nymburk není neporazitelný. Věřím, že se porazit dá. Už minule jsme byli v některých zápasech blízko. Opravdu neumím říct, jakou pozici můžeme obsadit. Existuje řada nepředvídatelných faktorů. Vypadne jeden klíčový hráč a tým najednou hraje úplně jinak. Necháme se překvapit.“

Přišli: Radovan Kouřil, Malik Morgan, Igor Josipovič, Dominik Štěpán
Odešli: Jure Pelko, T.J. Dunnans, Josip Mikulič

Sestava:
Rozehrávači: Radovan Kouřil, Adam Goga, Jiří Dedek
Křídla: Lukáš Palyza, Malik Morgan, Javonte Douglas, František Váňa, Marek Sehnal, Dominik Štěpán
Pivoti: Igor Josipovič, Michal Norwa, Lukáš Sychra, Viktor Vašát

Tip Svět basketu: 2. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *