Novinky

Potvrdí Nymburk a spol. výhry z minulého týdne?

ERA Basketball Nymburk vyzve v rámci 2. kola Champions League turecký Gaziantep a po triumfu nad Bamberkem je favoritem. Podobně jako Nymburk budou chtít doma uspět děčínští Válečníci, jež čeká Osijek a také Opava, kterou čeká utkání v Šenčuru.

Turci sice nejsou zrovna ve formě (v turecké lize dvakrát prohráli a porážkou začali i v LM), jenže v Lize mistrů není slabých soupeřů a Středočeši si na Královce (od 18:30) musí dávat pozor na podcenění. Mezi hlavní opory hostů patří Drew Crawford, který se loni stal nejužitečnějším hráčem italské ligy v dresu Cremony. Dalšími důležitými hráči jsou například Jelovac, nebo Hagins.

„Za výhru nad Bambergem si hráči zasloužili pochvalu, ale musíme si uvědomit, že je to jen první zápas ze čtrnácti. Jsme opravdu teprve na začátku a musíme tak přistupovat i k dalším zápasů. Stále víme, že je hodně věcí, které musíme vylepšit. Doufám, že proti Gaziantepu předvede tým, že to nebyla jen náhoda,“ řekl trenér Nymburku Oren Amiel.

Nymburští hráči během tréninku před utkáním s Gaziantepem na pražské Královce
Nymburští hráči během tréninku na pražské Královce
Foto: Facebook Basketball Nymburk

Děčín nemá kam uhnout

S bilancí 2-1 v Alpe Adria Cupu dnes potřebují doma uspět i hráči BK ARMEX Děčín. Tím, že Válečníci prohráli se Slunetou, potřebují domácí palubovku stůj co stůj ubránit proti nebezpečnému Osijeku. U Chorvatů navíc není možné předpokládát, že by podobně jako Graz před třemi týdny přijeli do Děčína až v den utkání. To se nakonec u Grazu ukázalo jako handicap a brzy Válečníci vedli 22:5.

Osijek v chorvatské lize dvakrát zvítězil a dvakrát prohrál (vždy venku – v Zadaru i v Záhřebu s Cibonou) a v AAC odešel poražen po boji právě v Ústí nad Labem (88:82). Děčín se musí připravit na kvalitní ofenzivu a na druhé straně Válečníci budou chtít trestat okénka v soupeřově obraně, jež rozhodně tak pevná není.

„V úterý vyzveme chorvatský Osijek. Čeká nás kvalitní soupeř s hráči, kteří nejsou až tak známí, ale mají velkou, jak individuální, tak týmovou kvalitu. Chtěli bychom tohle utkání vyhrát, abychom se udrželi ve hře o postup do další fáze Alpe Adria Cupu,“ prozradil lodivod Válečníků Tomáš Grepl.

Dlouhá cesta Opavy

Slezané se už dnes vydali na 700 kilometrů dlouhou „štreku“ do Šenčuru, což je de facto větší vesnice vedle města Kranje. Podle informací Světa basketu však musí zítra řešit nečekaný problém. Hala, kde se bude zítra od 19h utkání hrát, slouží zároveň jako tělocvična místní školy, takže Opava nejspíš nebude mít možnost předzápasového dopoledního tréninku.

Cestu do Slovinska si Opava zpestřuje třeba i filmy, které vybírá kapitán Jakub Šiřina
Cestu do Slovinska si Opava zpestřuje třeba i filmy, které vybírá kapitán Jakub Šiřina
Foto: Facebook BK Opava

Vzhedem k tomu, že oba soupeři zatím v AAC porazili dorostence z Körmendu, jsou šance v zítřejším utkání vyrovnané. Českému týmu bude chybět stoprocentně Radim Klečka, navíc otazník visí i nad Zbránkem a Bratčenkovem. Pro Šenčur to zítra bude třetí zápas v pěti dnech. Včera totiž Slovinci hráli místní pohár, v němž dominovali nad LTH Castings o 35 bodů.

A perlička na závěr: Jakub Šiřina měl původně dostat na toto utkání volno, protože se měl s reprezentací jet zítra podívat na fotbalovou Slavii proti Barceloně. Jenže při zranění kolegy Klečky je všechny jinak a „Šířa“ musel odložit návštěvu Messiho a spol. na neurčito. „Vidět naživo Barcelonu, Messiho, to by byl fajn zážitek. Nezhroutím se ale, když o to přijdu,“ uzavřel Šiřina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *