Novinky

Před sezonou KNBL: BK ARMEX Děčín

Děčín v tomto týdnu bojoval o první evropskou trofej, avšak musel se nakonec sklonit před Pardubicemi. Oslabený kádr kouče Grepla ale i tak ukázal charakter a sílu, takže s Válečníky je potřeba i letos počítat do A1.

Finále Alpe Adria Cupu muselo příjemně překvapit všechny odborníky a také částečně zavřít ústa většině děčínských fandů. Ti žehrali na vedení, že nepřivedlo žádné adekvátní posily, zatímco odešel kvartet Feštr, Vukosavljevič, Autrey a Carlson.

Předvedená hra zvláště v prvním utkání finále a pak také v prvním poločase odvety v Pardubicích ovšem i v okleštěné sestavě plné mladíků byla výborná. O to více musí Válečníky mrzet závěr, v němž za stavu minus čtyři (a de facto plus 3) neproměnil kapitán Ježek samostatný únik a daroval domácím prodloužení. V něm se už radovala Beksa.

V přípravě se Válečníkům vcelku dařilo (výhry nad Walbrychem, Ústím, či Hradcem), když pomineme debakl se Zielonou Górou, jež však má kádr na úrovni Nymburku. Příprava také prokázala, že problém nebude v útoku, ale často v obraně.

Bude Děčín v A1?

Cílem Děčína bude i tentokrát účast v play off NBL. Pokud se k lídrům Šiškovi, Ježkovi a Pomikálkovi přidá i Kroutil a zahraje mladá podkošová sestava v čele s Gruntem, může Děčín zejména doma porazit kde koho. Pro základní část tipujeme Děčín na osmou příčku.

Odešli: Klinton Carlson, Lamb Autrey (Ústí), Filip Vukosavljevič, Lukáš Feštr (Olomoucko)

Přišli: Eduard Kotásek (Svitavy), Karel Vlasák (Liberec), Nestor Boyko (hostování, Chomutov)

Sestava:
Rozehrávači: Ondřej Šiška, Eduard Kotásek, Lukáš Bobek
Křídla: Tomáš Pomikálek, Šimon Ježek, David Žikla, Filip Kroutil, Nestor Boyko, Martin Mach, Karel Vlasák
Pivoti: Robert Landa, Pavel Grunt, Jakub Skalička

Trenér: Tomáš Grepl

Filip Kroutil v nájezdu v přípravném zápase proti Chomutovu
Filip Kroutil v nájezdu v přípravném zápase proti Chomutovu

Na koho se zaměřit? Filip Kroutil! V této sezoně se muž s rychlým nájezdem a přesnou rukou musí stát jedním z lídrů týmu. Jak skvělé má trojky ukázal všem v jarním Shoot-out contestu. Loni ve větší konkurenci přinášel týmu 4,8 bodů a 2 doskoky za 16 minut, letos určitě půjde přes 20 minut a Děčín bude potřebovat jeho 10 bodů na zápas!

Tip na umístění po základní části: 8. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *