Novinky

Před sezonou KNBL: BK JIP Pardubice

Pardubice okořenily předsezónní dny ziskem trofeje v Alpe Adria Cupu. Naváže tým kouče Scalabroniho na úspěch v evropském poháru i nějakou tou “plackou” v lize? Při letošní vyrovnanosti soutěže je to klidně možné.

Pardubice ukázaly v přípravě i v AAC svou sílu pod košem, protože i přes konce kariéry Nečase s Kohoutem dokázaly potvrdit převahu na pivotmanských postech. Jakub Merešš a Petr Heřman se jeví jako slušné posily, stejně tak jako stabilní členové kádru Švrdlík se Slaninou. Ve finále AAC totiž Beksa kralovala proti Děčínu jak na doskoku, tak v bodech zpod koše.

Příprava byla přesto v pardubickém podání poněkud rozpačitá, porážky s Kolínem a Interem Bratislava se nečekaly, s posílenými Svitavami už trochu ano. Právě ale zisk trofeje v AAC mohl umlčet mnohé kritiky a Beksa má na čem stavět. Vedle obvyklých opor Vyorala se Švrdlíkem zahráli výborně Merešš se Slaninou. Za očekáváním zatím zůstává americké křídlo Thomas Dunans.

Pardubice - vítězové AAC
Pardubice – vítězové AAC

Čeká Pardubice medaile?

Pardubice nečeká v úvodních kolech NBL ale nic jednoduchého: Otvírák na Folimance proti USK, doma pak nevyzpytatelné Ústí a konečně derby na svitavské půdě, kde Beksa nebude favoritem. Pokud Východočeši vydolují z těchto tří mačů aspoň dvě výhry, může je čekat slušná sezona. Pokud se chytí mladá křídla, bronz visí ve vzduchu.

Přišli: Petr Heřman (konec hostování v Brně), Jakub Merešš (Žilina), Thomas Dunans

Odešli: Ondřej Kohout (konec kariéry), Radek Nečas (konec kariéry), Ozren Pavlovič, Viktor Půlpán (Brno)

Soupiska:
Rozehrávači: Tomáš Vyoral, Tomáš Tkadlec
Křídla: Michal Svoboda, Michal Svojanovský, TJ Dunans, David Škranc, Josef Potoček, Ondřej Výcha
Pivoti: Kamil Švrdlík, Jakub Merešš, Prokop Slanina, Petr Heřman

Trenér: Kenneth Scalabroni, asistent Adam Konvalinka

Na koho se zaměřit? Michal Svoboda – mladý shooting guard už loni naznačil své možnosti v NBL (3 body za 11 minut) a v 1. lize ničil soupeře svou přesnou rukou. Letos by měl dostat od kouče Scalabroniho o něco více prostoru.

Tip na umístění po základní části: 3. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *