Novinky

Před sezonou NBL: BC Geosan Kolín

Vedení Kolína se 14 dní před začátkem nového ročníku povedl opravdový majstrštyk: Z Interu Bratislava totiž přivábilo “dobrého holuba”. Do Polabí se vrací power forward Lee Skinner, jenž bude chtít Medvědům pomoci do play off. Podaří se týmu s úzkou rotací proniknout do vyřazovacích bojů?

V nedohrané sezoně 2019/20 Středočeši skončili na samém chvostu ligy. Mužstvo už v únoru po Pavlu Benešovi převzal Miroslav Sodoma, který však v žádném soutěžním zápase před koronavirovým ukončením ligy neuspěl. Letos bude mít šanci už v páteční předehrávce na půdě ambiciózního Brna. 

Osa Medvědů bude jasná: Pokud vydrží zdraví zejména playmakerovi Čížovi a veteránu Machačovi, může být Kolín se Skinnerem zejména doma velmi nebezpečný. Vše doplňuje mládí v podobě Novotného a zkušenosti Jiřího Jelínka. Při pohledu na lavičku to však už taková sláva není. Dlugoš je sice vcelku slušná náhrada na rozehrávku a Petráš pod koš, jenže Mazič v přípravě příliš neoslnil a mladíci z domácí líhně na ligu (zatím?) nemají. 

Lee Skinner bude pro skvadru kouče Sodomy naprosto nepostradatelný, ostatně jeho statistiky z NBL hovoří za vše (15,5 bodů a 7,7 doskoků – užitečnost 20,3). Je samozřejmě otázkou, jak bude Skinner připraven, protože do Evropy přiletěl až v tomto týdnu. A už zítra jej čeká ostrý ligový start. Podobný význam má pro tým mozek hry Adam Číž. Když ostravský odchovanec nebyl k dispozici, s Kolínem to v přípravě nevypadalo vůbec dobře. 

Nejlepší akce Leeho Skinnera v NBL v lednu 2018

V přípravě Kolín provázela zranění, ovšem ani tak to nebylo až tak špatní: I přes absenci Číže s Machačem sice přišel obrat proti druholigovému polskému Walbrzychu (z minus 28 na 84-79). Druhá výhra se počítala v prodloužení v Hradci Králové a na úvod “přáteláků” Medvědi zdolali Pardubice 69-64. Kromě toho Kolín potvrdil roli favorita proti prvoligovému Polabí resp. Písku. Porážky přišly v odvetě s Hradcem (75-92), nebo debakl v Ústí nad Labem (90-46).

Sezona bude dlouhá a více, než u kteréhokoli jiného týmu, bude u Kolína záležet na zdraví Machače s Čížem, pak by tým mohl pomýšlet při vyrovnanosti NBL i na skupinu A1. V opačném případě z toho bude jen 11. příčka a boj o předkolo v A2.

Trenér Sodoma při předzápasovém proslovu k hráčům

Foto: Facebook BC Geosan Kolín
Trenér Sodoma při předzápasovém proslovu k hráčům

Přišli: Jiří Jelínek (Svitavy), Armin Mazič, Lee Skinner (Inter Br.), Jakub Petráš (Žilina), Filip Novotný (Brno/Nymburk, hostování), Teodor Dlugoš (Basketbal Polabí, hostování), Adam Urbánek (Nový Jičín)

Odešli: Durham, Granič, Gill, Igrutinovič, Richardson, Kolář (USK Praha)

Tip na pořadí po základní část: 11. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *