Novinky

Svitavy s novým trenérem. Přijde první medaile?

Pro svitavské Tury začíná nová klubová éra. V létě vedení svitavských oznámilo nečekaný konec hlavního trenéra Růžičky, kterého nahradil dosavadní asistent Lukáš Pivoda.

Svitavy opustil i klíčový pivot C.J. Aiken, jehož letecké kousky byly ozdobou NBL. V kádru není už ani kapitán Tomáš Teplý, jenž ukončil profi kariéru a také Marek Welsch, který začal studovat v USA.

Martin Novák se navíc stal asistentem kouče Pivody. Co se týká posil, tak kromě perspektivního mládí (Hlobil a Sýkora) jsou tu Damonte Dodd na pozici pivota a Geno Crandall na rozehrávce. Oba se ukázali v dobrém světle v přípravě, v níž Tuři většinu duelů vyhráli (Levice, Opava, NH Ostrava, Kolín aj.). Přátelské zápasy také ukázaly, že mužstvo bude hrát ještě rychlejší basket, než v loňské sezoně, nesmí však zapomínat na obranu, která místy v přípravě doslova hořela.

Tuři opět mají medailové ambice, je otázkou, zda mladý kouč Lukáš Pivoda ustojí tlak na svou osobu a v případě, že by se klubu v určitých fázích soutěže nedařilo, i na hráče „zařvat“. První tři kola nemají Východočeši jednoduchý los (venku Děčín, doma Nymburk, venku Ostrava), takže už start může hodně napovědět.

Ve čtvrtém kole pak přijde pikantní duel Pivoda vs. Růžička – jinými slovy Svitavy – Brno. V semifinále by Tuři papírově chybět neměli, avšak vše bude o tom, jak oni i další týmy načasují formu na duben 2020.

Odešli: Welsch, Teplý, Aiken, Novák (nově asistent trenéra)
Přišli: Hlobil, Crandall, Dodd, Sýkora

Sestava:
Rozehrávači: Roman Marko, Geno Crandall, Eduard Kotásek
Křídla: Sean O´Brien, Matěj Svoboda, Pavel Slezák, Jiří Svojanovský, Luboš Kovář, Vojtěch Sýkora
Pivoti: Šimon Puršl, Damonte Dodd, Jan Hlobil, Jiří Jelínek

Tip Svět basketu: 4. místo

Foto: Facebook Basketbal Svitavy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *