Novinky

USK Praha na Královce kraloval. Turecké soupeřky odjely s debaklem

Čeští fanoušci jsou zvyklí, že ženský tým ZVVZ USK Praha dominuje domácí lize. Demolici však tentokrát poznaly i jejich soupeřky v Eurolize. Turecký klub Gelecek Koleji Cukurova z Mersinu na USK vůbec nestačil a z Prahy si odvezl debakl 28:82.

Prvnímu euroligovému utkání USK v domácím prostředí předcházela slavnostní chvíle. Trenérka Natália Hejková obdržela gratulace od vedení klubu, protože se v létě stala členkou Síně slávy FIBA. Myšlenky pětinásobné vítězky Euroligy se brzy upnuly na zápas proti tureckému nováčkovi.

Zkušenosti hráček USK se projevily velmi brzo, na konci první čtvrtiny získal pražský celek po koši Thomasové dvouciferný náskok.

V druhé půli jen devět inkasovaných bodů

Dominance USK pokračovala i dále. Hráčky tureckého klubu takticky nezvládaly svou hru a Pražanky využívaly chyby v jejich obraně. Navíc domácí svůj koš pečlivě střežily a téměř pět minut nedovolily svým soupeřkám skórovat. Do šaten se šlo za stavu 41:19.

Ani ve druhé půli se průběh hry neměnil. USK navíc zlepšil obranu, když inkasoval za celý poločas jen devět bodů. Trenérka Hejková mohla vyzkoušet mladé hráčky, svou euroligovou premiéru si odbyly Tereza Halátková a Simona Sklenářová. „Sklenářová si říká o místo v týmu, ona už není úplný začátečník. Škoda, že nedala ještě Halátková nějaký ten koš, ale zabojovala v obraně a byla platná,“ hodnotila Hejková výkon mladých hráček pro Českou televizi.

Výborným výkonem se prezentovaly pivotky Alyssa Thomasová a Marija Režanová. Thomasová nasbírala 19 bodů, 12 doskoků a 6 asistencí a také Režanová získala double-double za 18 bodů a 10 doskoků.

Higlights zápasu ZVVZ USK Praha – Gelecek Koleji Cukurova

Hráčky USK nedaly tureckému Gelecek Koleji Cukurova šanci. Domácí zvítězily 82:28.

Jekatěrinburg stále bez porážky

USK se díky jasnému vítězství posunul na první místo v tabulce. Spolu s příštím soupeřem Jekatěrinburgem drží neporazitelnost. Ruský celek zvládl bez problémů zápas v Benátkách, kde se prosazovaly podkošové opory Grinerová a Vadejevová.

Skupině B zatím vládne francouzský Lattes, v souboji o čelo tabulky porazil Kursk. Zářila zejména Stephanie Mavungová, autorka 25 bodů a 19 doskoků. Přes oba kluby se může ještě přehoupnout Šoproň, pokud dnes zvítězí v Gironě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *