Novinky

USK Praha v ŽBL opět naděloval, uspěly i hradecké Lvice

Basketbalistky Sokola Hradec Králové uspěly také v osmém kole ŽBL. Proti Slovance zlomily odpor až v závěru a drží si druhou příčku za suverénním USK. Výborným výkonem se na tom podílela reprezentantka Petra Kulichová. Pražský USK si po drtivém euroligovém vítězství smlsnul také na Slavii, pražské derby ovládl rozdílem 55 bodů.

Hradecké Lvice měly náročný týden. Nejdříve zvládly duel proti brněnským Žabinám a v sobotu vybojovaly vítězství nad Slovankou Mladá Boleslav. Hostující hráčky přitom držely vyrovnanou partii až do 35. minuty. Poté však k úspěchu zavelely Andrea Klaudová a Kateřina Zavázalová a dvouciferné vedení potvrdila Petra Kulichová. Bývalá česká reprezentantka nasbírala 21 bodů, 12 doskoků a 5 bloků a stala se nejužitečnější hráčkou osmého kola ŽBL.

Nepříjemný soupeř čekal lídra ligy USK. Účastnice Euroligy si ale do poločasu proti Slavii vytvořily třicetibodový náskok a bez problému dokráčely k osmému vítězství v sezóně. Šestice domácích hráček nasbíralo více než 10 bodů, nejvíc si jich však připsala Kamila Hošková ze Slavie. Autorku 26 bodů mrzelo zejména osm ztracených míčů.

Žabiny suverénní, zvítězilo i KP

Uspěly také oba brněnské kluby. Žabiny deklasovaly outsidera ze Strakonic rozdílem 69 bodů. Na jasném vítězství se podílely Kateřina Zohnová s 21 body a Anežka Kopecká, které k double-doublu chyběl jediný doskok. „Chtěly jsme si hrát naše věci, pilovat vlastní věci vzhledem k tomu, že jsme neměly výsledkově vydařené období,“ řekl asistent Žabin Jakub Gazda.

Hodnocení zápasu pohledem zástupců BK Žabiny Brno a BK Strakonice – U19 Chance

Těžší soupeřky dnes čekaly královepolský tým. V Ostravě si však favorizované Brňanky nepřipouštěly komplikace a vytvořily si bezpečný odstup už během první čtvrtiny. Činila se slovenská reprezentantka Veronika Remenárová, která zaznamenala 14 bodů a 8 doskoků za 21 minut.

Už v pátek předehrával Chomutov utkání s Trutnovem. Východočešky sice napravily hrozivý začátek, ale druhá půle patřila domácím. Nejlepší hráčkou Chomutova byla Monika Satoranská s 11 body a 11 doskoky.

8. kolo ŽBL – výsledky:

DSK Levhartice Chomutov – Loko Trutnov 70:60
(Vorlová 16, Eisnerová 13 – Kozumplíková 16, Rylichová 11)
Sokol Hradec Králové – Slovanka MB 69:55
(Kulichová 21 a 12 doskoků, Zavázalová 14 – Orembašičová 14, Mahlerová 11 a 12 doskoků)
Žabiny Brno – BK Strakonice-U19 Chance 102:34
(Zohnová 21, A. Kopecká 17 – Stiborová 11)
ZVVZ USK Praha – BLK Slavia Praha 116:61
(B. Jonesová 21, Vukosavljevičová a Elhotová po 17 – Hošková 26, Bakajsová 12)
SBŠ Ostrava – KP Brno 65:84