Rozhovory

Anketa: Jste pro odklad zápasů NBL, nebo chcete radši hrát bez diváků?

Tady je anketa, s níž jsme oslovili několik činovníků a hráčů z ligových mužstev. A to v souvislosti se zákazem pořádání hromadných akcí nad 100 lidí, jejž dnes kvůli riziku koronaviru vyhlásilo Ministerstvo zdravotnictví.

Anketa: Jste pro odklad zápasů NBL, nebo chcete hrát raději bez diváků?

Michal Šob (manažer USK Praha a reprezentace): Pro nás jako USK je jediná možná varianta pokračovat v KNBL dle programu, ale bohužel bez diváků. Nevidíme moc šanci v rámci termínové listiny, kdy by se pak liga dohrávala. Navíc, i kdybychom posunuli zápasy o 14 později, nikdo neví, zda se za tu dobu situace změní k lepšímu. Navíc ani kvůli reprezentační kvalifikaci nelze NBL posouvat – příprava na ni startuje na začátku června.

Lubomír Růžička (trenér mmcité1 Basket Brno): Stoprocentně bych radši hrál. Je samozřejmě škoda, že by to bylo bez diváků, ale nedovedu si představit, jak bychom si poradili s termínovou listinou a ligu o 2-3 týdny protáhli. Už jen kvůli olympijské kvalifikaci. A teď se vůbec nebavím o ekonomické náročnosti pro kluby, to mi nepřísluší. Nejde teď ani o naši formu, jako spíš o to, že nevíme o jak dlouhé omezení nakonec půjde. Proto bych radši pokračoval, divák se může na zápas podívat alespoň na TVcom, takže o zápasy svého klubu úplně nepřijde.

Středeční dohrávka se odehraje

Jakub Důra (vedoucí týmu BK ARMEX Děčín): V Děčíně od ohlášení zákazu řešíme několik akutních záležitostí, o nichž chceme informovat co nejrychleji, ale zároveň dostatečně uváženě. V tuto chvíli (úterý 10.3. v 11:15) počítáme s tím, že se středeční dohrávka s Pardubicemi uskuteční bez diváků. Dále vyčkáme na vyjádření ALK a federace, která budou rozhodující pro další vývoj. Řešíme i celoklubové záležitosti s ohledem na fungování našich mládežnických družstev, jejich tréninky, přístupy do školních tělocvičen atd. Opět bude nutné se řídit postupem federace.

Radost diváků v děčínské hale
Radost diváků v děčínské hale
Foto: Facebook BK ARMEX Děčín

Martin Lepold (jednatel DEKSTONE Tuři Svitavy): My ve Svitavách jsme určitě pro pokračování soutěže bez diváků. Vzhledem k naplněnosti termínové listiny a startu kvalifikace o OH tam nevidíme moc možností, kdy by se ta utkání dohrávala.

David Šváb (PR manažer ERA Basketball Nymburk): Vzhledem k našemu nabitému programu hledat termíny pro zápasy, které musíme překládat kvůli Lize Mistrů. Celkově je NBL termínově velmi nabitá, a jelikož většina klubů nechce hrát více zápasů během pár dnů, není možné zápasy odkládat. Hrát bez diváků je tak jediná varianta, jak sezonu dohrát bez komplikací.

František Váňa (hráč BK Olomoucko): V současné době by nám s novými hráči spíše pomohlo odložení zápasů, abychom potrénovali a sehráli se. Na druhou stranu já (podobně jako většina dalších hráčů) radši hraju, než trénuju, takže těžká otázka. Nemám na to vyhraněný názor.

Aktualizováno: Stanovisko ČBF

Stanovisko ČBF: Zápasy NBL a ŽBL se odehrají bez diváků
Stanovisko ČBF: Zápasy NBL a ŽBL se odehrají bez diváků
Zdroj: ČBF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *