Rozhovory

Ondřej Balvín zůstává v Bilbau a těší se na Ligu Mistrů

Ondřej Balvín bude i v příští sezoně pokračovat v Baskicku. S vedením Bilbaa podepsal nový roční kontrakt a s týmem se v sezoně 2020/21 může těšit kromě ACB ligy i na Ligu Mistrů. V krátkém rozhovoru reprezentační pivot také poodhalil šance Bilbaa na postup do semifinále ACB ligy.

Co hrálo hlavní roli při vašem prodloužení smlouvy s Bilbaem?

Největší roli v prodloužení smlouvy byl zájem klubu. Trochu v tom také byla pandemie koronaviru. Klub mi předestřel dost zajímavou nabídku, budeme hrát Ligu Mistrů a také zůstává trenér a většina kádru. Bilbao mi tím vším vytvořilo co nejlepší prostředí, abych měl zájem pokračovat. Tím pádem jsme se bez problémů domluvili.

Za necelé dva týdny se vrací ACB liga, která vyvrcholí turnajem o titul. Jak se po dlouhé koronavirové pauze těšíte?

Těším se, protože mi chybí zápasový rytmus. Ale na druhou stranu z toho nejsem nadšený: Přece jen je to trochu hazard s naším zdravím. Nejde teď ani tak o koronavirus, ale mám na mysli spíš zranění. Přece jen jsme neměli tolik času na přípravu, čili ta šance, že se někdo zraní, je podle mě až moc velká.

Bilbao si zahraje ve skupině s Baskonií, Tenerife, Unicajou, Joventutem a Barcelonou. Jaké jsou podle vás vyhlídky pro postup do semifinále (postupují dva nejlepší z každé skupiny)?

To je těžké říct. Dva měsíce jsme byli všichni doma a trénovali individuálně. Šance všech týmů jsou absolutně vyrovnané. Přece jen ta delší pauza půjde poznat a když to srovnám s předsezónní přípravou, tak tam se v těch zápasech dějí zajímavá překvapení. Takže neřekl bych, že Real, nebo Barcelona jsou vyložený favorit. Šance jsou vyrovnané.

Takto řádil Ondřej Balvín v reprezentačním dresu na loňském Mistrovství světa

LM 2020/21: Balvín vs. Nymburk?

S užitečností 15.8 letos patříte mezi nejlepší hráče ACB ligy. Promítlo se to nějak pozitivně do vaší nové smlouvy?

Kdybych neměl ty výkony, které ode mě klub chtěl, nenabídl by mi prodloužení smlouvy. Naštěstí jsem svou roli plnil a spokojenost byla oboustranná, takže mi nabídli novou smlouvu. Její podmínky jsou odraz toho, jakou mám za sebou sezonu.

V příští sezoně si s Bilbaem zahrajete i Ligu Mistrů, v níž se můžete třeba utkat i s Nymburkem. Jak by se vám líbila konfrontace s kamarády z reprezentace?

S Nymburkem jsem už párkrát hrál, takže bych se na tu konfrontaci těšil. Můžu pozvat kamarády a rodiče, aby na zápas přijeli. Super by bylo taky to, že bych mohl klukům z týmu ukázat Prahu, která je krásná. V každém případě nejen Nymburk, ale i celý CHL se rok od roku zlepšuje. Jsou tam lepší soupeři, větší jména. Bude to pro nás hodně zajímavá soutěž a kdyby byl Nymburk třeba v naší skupině, byl by to skvělý bonus.

Vyjádření k prodloužení smlouvy od Phillipa Paruna – hráčův manažer, ředitel hráčských operací PPGroup: „Ondřej Balvín se rozhodl zůstat v Bilbau, kde to dobře zná. Bilbao je i v době koronavirové recese zajištěný klub, který má velké ambice a výborného trenéra Alexe Mumbru. Příští sezonu bude navíc hrát Ligu Mistrů, a i to v Ondrově rozhodování zůstat hrálo velkou roli.“

Rozhovor vznikl ve spolupráci s PPGroup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *