Novinky

Opava znovu vyhrála, Šiřina byl nezastavitelný

Basketbalisté BK Opava a ERA Basketball Nymburk jsou posledními neporaženými týmy v KNBL. Opava zdolala i díky fantastickému Jakubu Šiřinovi Ústí 94:70 a Nymburk uspěl v Děčíně poměrem 69:86.

Reprezentační rozehrávač je hlavním aspirantem na titul MVP října, protože včera zaznamenal 25 bodů, 8 doskoků, 8 asistencí a 9 získaných faulů. Slunetě vydrželo obranné úsilí pouze třicet minut. V poslední periodě totiž inkasovala 31 bodů a Opava šňůrou 9:0 (jíž zvýšila na dílčích 76:59) rozhodla duel. Neporažení Slezané rozdrtili Severočechy na doskoku 44:27 a příští sobotu budou neporazitelnost hájit v Nymburku. Ústí střelecky vedl Ladislav Pecka se 16 body.

Tisková konference po zápase BK Opava – Sluneta Ústí nad Labem

V repríze finále Děčín kousal pouze zkraje druhé čtvrtiny, kdy se díky výborné pasáži dotáhl na snížení 28:30, avšak Nymburk pod vedením Hrubana s Bohačíkem odrazil na poločasové vedení 32:45. Až na jednu chvíli pak Nymburk třímal otěže utkání až do konečného vítězství 69:86. Zajímavostí šlágru kola bylo bezesporu to, že si Vojtěch Hruban zapomněl v Nymburku herní boty a Tomáš Pomikálek (v utkání se 14b a 11d lídr Děčína) mu půjčil svoje náhradní. I ve vypůjčených botách se Hruban stal nejlepším střelcem utkání s 18 body.

Tisková konference po utkání BK ARMEX Děčín – ERA Basketball Nymburk

Beksa proti Hanákům bez šance

Olomoucko stylem start-cíl uspělo v Pardubicích a byla to už čtvrtá výhra Hanáků na Dašické v řadě. Pardubicím srazilo vaz 26 ztrát a také nepřesná střelba. Hosté syceni Palyzou (19b), Morganem (14b) a Josipovičem (12) si ještě do půle vybudovali vedení 33:46 a po přestávce pokračovali v trestání pardubických nepřesností (34 bodů po ztrátě). Domácím nebyla nic platná ani převaha na doskoku (41:29) a nakonec nastříleli pouhých 63 bodů a 83 inkasovali. Jejich nejlepším střelcem byl se 13 body Potoček.

USK Praha dokázal doma udolat Královské sokoly, i když si určitě kouč Repeša představoval o něco klidnější koncovku. Domácí už v poločase zasypali hostující koš 50 body, jenže pak se dobře střílející stroj (75% za dva body) zasekl a v poslední pětiminutovce Stamenkovič sedmi body sám snížil na 79:74. Na víc se už ale Východočeši nezmohli a sovy si mohly oddechnout. 18 bodů a čtyři trojky vysázel kapitán USK Michal Mareš, za hosty nejvíce zlobil Pavol Lošonský s 27 body a 9 doskoky.

Tisková konference po zápase USK Praha – Kingspan Královští sokoli

První zářez pro Ostravu

Na Tatranu se slaví! Po třech vysokých porážkách mají Ostravané přece jen výhru – z Kolína vezou úspěch 82:89. Svěřenci trenéra Bálinta uspěli zaslouženě, neboť vedli většinu duelu. Hosty nastartovaly tři dalekonosné střely v závěru první periody, po nichž obrátili kormidlem do vedení. Novou Huť vedlo za triumfem pět dvouciferných střelců v čele s Petrem Bohačíkem (17b+12d), vynikající zápas odehrál teprve devatenáctiletý Juraj Palenik se 13 body. Medvědům nebylo nic platných ani 27 bodů a 10 doskoků Igrutinoviče.

Tisková konference po utkání BC Geosan Kolín – NH Ostrava

A konečně duel ve Svitavách – kam přijelo Brno i s ex-svitavským koučem Lubomírem Růžičkou. V dresu hostů už nastoupila nová posila – Senegalec Pape Diatta, jenže ani jeho 12 bodů konečnou porážku 94:73 neodvrátilo. Jihomoravané přitom ještě ve 33. minutě po trojce Diatty snižovali na 71:65, poté ale přišly slabší minuty na obou polovinách palubovky a Crandall se Slezákem se podepsali vrchovatou měrou pod zkázu Brna v podobě šňůry 23:8. Svitavy uspěly na doskoku (44:31) a střílely s 69% úspěšností z pole. Reprezentační pivot Šimon Puršl navázal na výkon z Děčína v prvním kole a zapsal fantastických 25 bodů a 15 doskoků (s užitečností 38 druhý nejlepší výkon kola), po 17 bodech přidali Svoboda se Slezákem. Nejlepším střelcem mmcité1 se stal s 16 body Stegabauer.