Satoranský poslal Barcu do semifinále

Většině českých a slovenských basketbalistů v Evropě skončila sezona. Už jen česká želízka v ohni bojují ve španělské první a druhé lize o titul, resp. postup do ACB ligy.

Tomáš Satoranský prolomil střeleckou mizérii posledních týdnů a s 24 body táhl Barcelonu k postupové výhře na Tenerife 97-92. Kluk z Flory potopil pět ze šesti trojek a přidal i 4 doskoky a 2 asistence. S užitečností 28 byl hráčem utkání, stejně tak jeho nejlepším střelcem. Jan Veselý se na postupu 2-0 na zápasy podílel včera 10 body, ť doskoky a 4 asistencemi a oba Češi strávili na place 25 minut. V semifinále ACB ligy se Barca utká s Realem Madrid.

Čtvrtým semifinalistou ACB ligy je Murcia Davida Jelínka. Český křídelník ale do série proti Valencii nezasáhl a pouze z tribuny sledoval výhru 2-1 na zápasy (84-77 v tom rozhodujícím mači ve Valencii).

Ve druhé španělské lize dohrál Richard Bálint. Jeho Alicante “schytalo” 0-3 na zápas od Lliedy. Ex-brněnský hráč se na hřišti ve třetím zápas mihl pouze 11 minut a vyprodukoval 3 body, 2 doskoky a 3 asistence.

Do pátého zápasu dospěly dvě série. Jako první je 2-2 ta mezi Estudiantes a Betisem Sevilla. Gaurd Betisu Ondřej Hanzlík ale v pátém mači se za 2,5 minuty nezapsal. Stejný osud potkal i (za dvě minuty) Davida Böhma v dresu Tizony, která padla 79-82 na půdě Gipuzkoy. Diváci uvidí v Burgosu rovněž rozhodující pátý duel.

Hruban má po sezoně

Vojtěch Hruban může jet na dovolenou. Jeho Cholet se nevzepřel predikcím bookmakerů a podle očekávání padl v Paříži. Třetí čtvrtfinále favorizovaný vítěz Eurocupu doma vyhrál 74-62, když za Cholet pouze Kim Tillie nastřílel dvojciferný počet bodů (11). Vojtěch Hruban zapsal při ligové derniéře 8 bodů (3/7 z pole) a 4 doskoky za 27 minut.

Ulm bundesligový titul neobhájí. Mužstvo, které vede slovenský kouč Anton Gavel prohrálo dvakrát těsně (79-82 a 72-75) ve Würzburgu a celkově ztratilo čtvrtfinálovou sérii 1-3 na zápasy. Skončil také bývalý lodivod USK Josh King, jehož Ludwigsburg nestačil na Bayern Mnichov rovněž 1-3.