KomentářeNovinky

Skvělý Kyzlinkův debut a český tandem táhnoucí Barcelonu vzhůru

Čeští a slovenští borci, kteří působí v zahraničních soutěžích, v uplynulých dnech opět zapsali celou škálu zajímavých osobních výkonů, potažmo i týmových výsledků. Jejich shrnutí najdete v našem tradičním shrnujícím reportu.

Palyza stále v plné polní a Kyzlinkovo úchvatné entrée

Lukáš Palyza ve čtvrtek pomohl svému týmu Caledonia Gladiators k výhře nad 80:72 nad Sheffield Sharks v rámci BBL Trophy ve Velké Británii 16 body za téměř 34 minut na kurtu a stal se nejlepším střelcem své družiny. Kromě toho přihodil ještě čtyři asistence a prohnal síťkou 4 z dvanácti trojkových pokusů.

Premiéru z říše snů zažil po svém přestupu z italského Brindisi do Wloclawku, vedoucího týmu polské nejvyšší soutěže, reprezentační křídelník Tomáš Kyzlink. Svému novému chlebodárci pomohl k upevnění prvního místa v tabulce, když při výhře 88:71 nad Lancutem nasázel dvaadvacet bodů za stejnou porci minut na kurtu. V utkání minul pouze dvě střely z pole a trefil všechny čtyři trojky, které vystřelil!

Ani Slovák Tomáš Pavelka nepomohl odvrátit porážku svého týmu Šauliai 73:87 s Žalgirisem Kaunas v litevské lize. Na palubovce strávil 15 minut, během nichž zapsal dva body.

Tomáš Satoranský (číslo 13) a Jan Veselý (6) po výhře Barcelony v Eurolize nad Olympiakosem

Veselý a Satoranský táhnou Barcu

Skvělý výsledek se ve španělské lize povedlo uhrát Murcii, která před zraky svých tifosi setnula lídra soutěže Real Madrid. K nečekané výhře 73:61 pomohl dvěma body a třemi doskoky za 11 minut i David Jelínek.

Na vítěznou vlnu se po nepříliš povedeném období vrátila Barcelona s dvěma tahouny národního týmu v čele. Nejprve Katalánci dvakrát zvítězili v Eurolize. V prvním měření sil zdolali řecký Olympiakos 86:78. Tomáš Satoranský odehrál více než 35 minut, během kterých nasázel 13 bodů a přihodil k nim ještě 5 asistencí. Jan Veselý za 18 minut nastřílel osm punktů.

V utkání No.2 zvítězil výběr Rogera Grimaua nad Žalgirisem Kaunas 91:73. Tomáš Satoranský za 25 minut zaknihoval 12 bodů, když proměnil dvě za tří trojek. Jan Veselý za necelých 18 minut opět nastřílel 8 bodů.

Nabitý program tří utkání v pouhých šesti dnech uzavřela Barca ve španělské lize, kdy si přivezla cennou výhru 83:80 z Tenerife. Tentokrát byl z českého tandemu střelecky produktivnější Jan Veselý, jenž nastřílel 14 pointů za 23 minut. Tomáš Satoranský za necelých 25 minut zaznamenal 10 bodů.

Slovenský perimetrový ostrostřelec Vladimir Brodziansky byl lídrem své Badalony při vítězství 95:84 nad Zaragozou. Za 28 odehraných minut nasázel dvacet bodů, proměnil tři trojky ze sedmi pokusů a neminul ani jeden z pěti dvoubodových pokusů.

Produktivní Bálint i těsné porážky u německých sousedů

Ve druhé španělské lize se dařilo ex-brněnskému křídelníkovi Richardu Bálintovi. Svůj tým Alicante potáhl k výhře 86:64 nad Castellem jedenácti body za 23 minut.

Slovák Mário Ihring pomohl dotlačit svůj tým Paks k důležité výhře v maďarské lize. V souboji mančaftů sousedících v tabulce jeho ekipa v domácí hale zvítězila 81:79 nad NKA Pecs. Slovenský borec odehrál necelých 23 minut, během nichž zapsal 6 bodů.

Slovenský kormidelník Anton Gavel se svým Ulmem v německé lize nestačil na Vechtu. Jeho výběr v domácí aréně prohrál 102:06 po prodloužení. Těsnou porážku musel o uplynulém víkendu skousnout i reprezentační pivot Martin Peterka, jehož Braunschweig prohrál v domácím prostředí 83:84 s Heidelbergem. 205 vysoký ex-nymburský borec odehrál téměř 28 minut, během nichž zaknihoval 5 bodů a 4 doskoky.

A do třetice těsných výsledků – slovenský rozehrávač Šimon Krajčovič ve druhé německé lize obléká dres Giessenu, jenž ve svém hájemství podlehl 90:91 Vechtě 2. Devětadvacetiletý ostřílený plejer nastřílel v tomto klání deset punktů.