Novinky

Kvalifikace o LM: Opava vyráží do boje

Už dnes od 17:30 se BK Opava utká v Sofii o finále tamní kvalifikační skupiny C. Svěřenci trenéra Czudka změří síly s ukrajinským BC Prometey, který trénuje reprezentační kouč Ronen Ginzburg. Kdo se bude v trenérském “derby” radovat?

Ukrajinský celek si ve čtvrtfinále smlsnul na domácí Sofii, když jí povolil pouze jednu dobrou čtvrtinu. Po té úvodní sice prohrával 15-27, ale pak spustil doslova uragán. Jeho výsledkem byla druhá perioda v poměru 33-3 a dostatečné poločasové vedení 48-30. To ještě sestava s pěti Američany v kádru navýšila a Levski rozdrtila 96-56. Prometey výborně bránil vymezené území a výsledkem byla jen 25% střelba za dva body u domácích a také propastný rozdíl v doskoku (54-30).

Slezané mají za sebou náročnou téměř osmnáctihodinovou cestu autobusem, při níž došlo ke zdržení na hranicích. V úterý se tým aklimatizoval, ovšem ve středu už v Sofii v Armeets Aréně dvakrát trénoval. Dnes čeká Opavu ještě jeden dopolední krátký trénink a pak už je tu utkání.

Pod košem by měl být hodně znát Mattias Markusson, jenž bude čnít se svými 221 centimetry nad hráči soupeře. Nejvyšší hráč Prometey má totiž “jen” 206 centimetrů. Ukrajinský mistr má ale jinak kvalitu na každém postu a je jasné, že trenér Ginzburg bude mít opavského soupeře velmi dobře nastudovaného. Jestli se Opavě podaří malý zázrak v podobě postupu, sledujte od 17:30 zdarma na Youtube kanálu Basketball Champions League.

V kvalifikaci o Ligu Mistrů se utkají reprezentační trenéři Ginzburg a Czudek
Foto: CZ.Basketball
V kvalifikaci o Ligu Mistrů se utkají reprezentační trenéři Ginzburg a Czudek
Foto: CZ.Basketball

Czudek: Každý zápas začíná 0-0

Petr Czudek (trenér BK Opava): “Prometey je sice jen dva roky starý tým, ale s velkým rozpočtem, který je odhadem ještě vyšší než nymburský. Vyhráli velmi silnou ukrajinskou ligu, mají hodně kvalitních zahraničních hráčů i domácích reprezentantů, přičemž na Ukrajině všichni hráči z národního týmu působí v domácí soutěži. Z toho je znát, že jde o hladový klub, toužící po dalších úspěších. Favorit je jasný. Ale každý zápas začíná za stavu 0:0. Z vlastní zkušenosti ale vím, že ve sportu se překvapení stávají. Máme dvanáct hráčů. K dispozici je i Radim Klečka, který měl virózu a Míra Kvapil, jenž asistoval u porodu. My budeme hrát na tu kartu, že jsme dlouho pospolu, známe se a z toho bychom měli těžit. A bude to asi i naše největší plus v zdnešnám semifinále.”

Sestava Opavy před utkáním kvalifikace: Jakub Šiřina, Radim Klečka, Radovan Kouřil, Rostislav Dragoun, Jakub Slavík, Jan Švandrlík, Luděk Jurečka, Filip Zbránek, Jiří Štěpánek, Mattias Markusson, Miroslav Kvapil, Martin Gniadek