Federální pohárNovinky

Lučenec v úvodnom zápase A skupiny zdolal Levice

Prvý duel A skupiny Tipsport federálneho pohára priniesol súboj dvoch celkov z SBL, napokon sa z prekvapujúcej výhry tešil BKM Lučenec.

Do zápasu vstúpil lepšie hosťujúci Lučenec, keď po troch minútach viedol 4:10. Levice sa rýchlo „oklepali“ a otočili stav na 17:16. Domácemu celku veľmi pomohol príchod mladých hráčov Volárika s Pažickým, ktorí si za prvú štvrtinu pripísali 4, respektíve 7 bodov. Skoré po prvých desiatich minútach bolo vyrovnané 26:26.

Domáci Lacy v nájazde na kôš. Zdroj Lukáš Droppan

Prestrelka v prvom polčase

Aj druhú štvrtinu lepšie začal tím Lučenca a po piatich minútach si vypracoval vedenie 34:39. Začo mohli hostia vďačiť hlavne kvalitnej trojkovej streľbe a 10 bodovému Zorvanovi. Leviciam sa podarilo stav otočiť na 46:45, no vďaka nepresnostiam v poslednej minúte sa šlo do prestávky za stavu 46:50 v prospech Lučenca.

Patriotom robila v prvom polčase problém najmä trojková streľba Lučenca (7/13). Za prvých 20 minút sme mohli vidieť aj veľa nepresností, keď si Levice pripísali 9 strát a Lučenec až 11. V drese domácich bol najlepším strelcom 10 bodový Abrhám, hostí ťahal s 12 bodmi Cokley.

Famózna koncovka v podaní hostí

Druhú desaťminútovku odštartovali Levice vo veľkom štýle, po minúte a pol otočili stav stretnutia na 55:50. Domáci mali viacero príležitostí si vytvoriť aj väčší náskok, no boli neúspešní, vďaka čomu Lučenec opäť zrovnať stav stretnutia na 60:60. Od tohto momentu sme videli vyrovnaný záver 3/4. Do poslednej časti zápasu vstupovali hostia s dvojbodovým náskokom 69:67.

Porada tímu BKM Lučenec. Zdroj: Lukáš Droppan

Úvod 4/4 poznačili dva nešportové fauly, prvý bol odpískaný proti Lučencu, z čoho domáci vyťažili 4 body a dostali sa do vedenia. No to bol posledný moment, kedy favorit zápasu vyhrával. Hostia vďaka nešportovému faulu vyrovnali a od tej chvíle ovládli dianie na palubovke. Od stavu 71:71 dovolili dať Patriotom len 6 bodov a ovládli zápas 88:77.

Lučenec zničil Levice na doskoku pomerom 47:24. Ďalšou zaujímavosťou je že v tomto zápase sme videli až 48 strát (LV 21, LC 27)!

Patrioti Levice 77:88 BKM Lučenec

Body LV: Abrhám 16, Freeman 14, Lacy 10, Juríček 8, Pažický 7, Volarik 6, Mccallum 6, Bachan 6, Krajčovič 4

Body LC: Cokley 19, Castlin 18, Siládi 10, Zorvan 10, Maričevič 10, Bob 8, Buie 6, Jackuliak 4, Bolek 3

Povedali po zápase:

Samuel Volárik (Patrioti Levice): Bol to náš druhý zápas v príprave, máme ešte na čom pracovať. Lučenec nás preskákal, nechali sme im veľa útočných doskokov, taktiež sme zle bránili ich rýchle protiútoky a hru jedna na jedna. Na tom sme dnes prehrali zápas.

Ján Zorvan (BKM Lučenec): Zápas zhodnocujem pozitívne. Je to skvelá forma prípravy, skúšali sme si nové veci, rotovali sme skoro celé družstvo. Ďalšie kola sa hrá u nás, takže by sme si radi zahrali Final Four.