Federální pohárNovinky

Opava potvrdila roli favorita

Basketbalisté BK Opava zdolali v úvodním duelu skupiny D Tipsport Federálního poháru bratislavský Inter stylem start-cíl 84-70. Švédský pivot Mattias Markusson se blýskl double-doublem za 20 bodů a 11 doskoků.

Opava těžila od prvních minut ze své sehranosti a za čtyři minuty vedla 11-2. Prakticky celý duel Czudkovi svěřenci vedli dvouciferně, s výjimkou prostředka druhé periody. To se Inter pod vedením nového playmakera Gandii-Rosy dotáhl až na minus tři. Jenže zkušení Slezané trestali sebemenší zaváhání Interu a Mattias Markusson měl už v půlce na svém kontě double-double. Právě díky jeho sedmi bodům v řadě a trojce Gniadka vedli hosté na Pasienkách 39-26.

Ve třetí čtvrtině opavský troj Inter dorazil. Hosté vyhráli třetí čtvrtinu o 10 bodů a celkem v zápase potopili 11 trojek (se 40% úspěšností). Na to nesehraný Inter, jenž hrál v kompletním složení teprve první zápas v sezoně, nenašel protizbraň. V poslední části domácí ještě zkorigovali na vcelku přijatelný výsledek 70-84. Právě ve trojkách byl mezi oběma mužstvy největší rozdíl, protože Inter zaznamenal pouze pět dalekonosných střel při úspěšnosti 19%.

Muž zápasu Mattias Markusson zakončuje přes domácího dlouhána Michaela Fuska
Foto: Vladimír Dorňák

Řekli po zápase:

Oleg Meleščenko (trenér Inter Bratislava): “Opava je výborný tým. Jsou navíc v přípravě dál a pro nás to byl první zápas. Po sedmi trénincích to ale od nás nebyl úplně špatný výkon. Máme na čem stavět, ale taky na čem makat, je ještě měsíc do startu SBL.”

Petr Czudek (trenér BK Opava): “My jsme v přípravě o dost déle, je to pro nás několikátý zápas, zatímco pro Inter to byl první. Interu patří kredit za to, že se v poslední čtvrtině přiblížil a ukázal, že umí hrát basket. A pro nás je to varování, protože nemůžeme od soupeře, který točí o tři hráče méně, dostat 26 bodů v poslední části. Pozitivum dneška je, že se čím dál víc zapracovává nový pivot Markusson. Samozřejmě jsme rádi, že jsme vyhráli, chceme v Tipsport Federálním poháru dosáhnout co nejlepších výsledků.”

BK Inter Bratislava – BK Opava 70-84 (16-23, 10-16, 18-28, 26-17)

Nejlepší střelci: Gandia-Rosa 16 (6a), Blondin 16 (7d), Zubac 12 (9d) – Markusson 20 (11d), Gniadek 17 (7d), Švandrlík 9, Klečka 9