Novinky

Play off LM je tady. Nymburk jde na Bandirmu

Čeští šampion ERA Basketball Nymburk vstupuje do osmifinále play off Ligy mistrů. V sérii hrané na dva vítězné zápasy vyzve dnes večer tureckou Bandirmu. Utkání startuje na vyprodané pražské Královce v 19:00.

Nymburk vstupuje do vyřazovacích bojů z pozice nejlepšího týmu po základní části. Nikomu jinému se nepovedlo zaknihovat bilanci 12-2. Středočeši tak vyhráli i silnou skupinu C a odsunuli na druhou příčku čtvrtý tým španělské ACB – Tenerife.

I v sérii s Bandirmou je Nymburk favoritem. Turecký klub opustily podkošové opory Terry a Hummer, nadto se proslýchá, že pryč odejde také rozehrávač Jaime Smith. Další pozitivní zprávou je, že Nymburk je po delší době v kompletní sestavě – tedy i s rozehrávačem Michaelem Dixonem.

Nymburk nesmí nic podcenit

Domácí lodivod Oren Amiel však krotí nadšení a varuje před podceněním „Nikdy žádnou situaci nepodceňuju. Podle mých zkušeností každý tým má hráče, který když dostane prostor, může překvapit. Oni mají hodně mladých hráčů, kteří dosud tolik minut neměli, a teď se mohou ukázat. Je to pořád velmi dobrý tým se systémem, do kterého hráči snadno zapadnou a mají dobrého trenéra. My se soustředíme jen na to, abychom šli do zápasu soustředění, jako kdyby se v táboře soupeře nic nedělo,“ prohlásil nymburský kouč.

A Petr Šafarčík dodává: „Po těch událostech z posledních dnů to bude nevyzpytatelný soupeř. A spíš to hraje do karet jemu, protože teď to bude outsider, a všichni budou počítat s tím, že přes něj snadno postoupíme. To je ale nebezpečné, protože hráči soupeře se nyní budou chtít ukázat. Může to být pro nás stejně náročné, ne-li víc, protože z nich spadne tlak a nebudou mít co ztratit.“

Jak se Nymburk s tureckým soupeřem popere, uvidíme od 19 hodin. V případě postupu čeká mistra ve čtvrtfinále lepší z dvojice AEK Athény – Bonn. Zejména řeckému klubu má Nymburk co oplácet.

A ještě jedna maličkost na závěr: Pokud se chystáte dnes na Královku, vemte si bílé oblečení. Pomůžete vytvořit skvělou atmosféru a nadto také dobré věci. Za každého fanouška v bílém zaplatí ERA Basketball Nymburk 10 Kč (+10 Kč za každou prodanou vstupenku v play off LM) nymburským školám na sociální projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *