Novinky

Novgorod kousal, obrat Nymburku režíroval Booker

Deishuan Booker odehrál nejlepší zápas v nymburském dresu, když 22 body pomohl skolit nebezpečný Nižnyj Novgorod. Nymburk po triumfu 76:72 už nemůže v základní skupině skončit hůř, než druhý.

Ruský tým zaskočil Nymburk (bez ústředního rozehrávače Dixona) velkou aktivitou na útočném doskoku, ale také skvělou produktivitou. Většinu prvního poločasu hosté drželi úspěšnost střelby z pole okolo 65% a Nymburk se ze hry prosazoval jen nesnadně. Mistra držel zejména desetibodový Booker a trestné hody. Do kabin se tak šlo za stavu 43:51.

Třetí perioda však byla v domácím podání jako z říše snů. Mistr zkvalitnil obranu i doskok, začal daleko více bojovat a zaskočení hosté začali kupit chyby. Celkové skóre třetí části bylo nevídaných 21:6, čímž se Nymburk ujal vedení 64:57. Bojovnost a entuziasmus Nymburku skvěle ilustroval veterán Petr Benda, jenž se vrhl na zem pro útočný doskok a po jeho přihrávce skóroval z dálky Deishuan Booker.

Nymburský Vojtěch Hruban se raduje po důležitém koši v poslední čtvrtině

Booker vysvoboditel

Novgorod se však rozhodně nevzdal a Willis s Jenkinsem korigovali ve 33. minutě na 66:63 a začal boj o každý centimetr palubovky. Rusové skvěle pokrývali prostor pod košem a nutili Středočechy ke střelbě z delší vzdálenosti, jež se jim příliš nevedla a výsledkem byly pouhé čtyři body za sedm minut. Mezitím hosté syceni přísným nesportovním faulem Hankinse po šňůře otočili na 68:70 a o závěrečné drama bylo postaráno.

Nymburk ze střeleckého utrpení vysvobodila až těžká trojka neúnavného Bookera dvě minuty před koncem. Krkolomný nájezd pak proměnil Hruban, který potvrdil předchozí bodový dopich Bohačíka zpod koše. Těsný triumf v závěru jistil Hankins a Nymburk skončí v základní skupině C nejhůře na druhé příčce.

Nejlepší akce zápasu Nymburk – Novgorod

„Chvíli nám v zápase trvalo, než jsme se přizpůsobili agresivní hře soupeře, kdy my jsme utkání začali možná až příliš pohodově, což se občas po vítězstvích, jako bylo to na Tenerife, stává. Tím, že jsme neubránili, nemohli jsme běhat dopředu, což je naše velká zbraň. A naopak hosté agresivně bránili a taky chodili do protiútoků. Ale tím, že jak jsme zvládli nastoupit do druhého poločasu, jsme je zaskočili. Nečekali to, stejně jako my nečekali to, jak na nás v úvodu nastoupili oni. I když nás ale velký obrat ve třetí čtvrtině stál hodně sil, naštěstí nám nějaké zbyly do koncovky,“ řekl po utkání kapitán Nymburk Pavel Pumprla.

ERA Basketball Nymburk – BC Nižnyj Novgorod 76:72 (20:26, 23:25, 21:6, 12:15)
Nejlepší střelci: Booker 22, Hruban 14, Hankins 12, Dalton 10 (7d), Bohačík 9 – Jenkins 25, Willis 14 (10d), Brown 8 (7a), Antipov 8 (7d)