KomentářeNovinky

Semifinalisté Chance ŽBL jsou kompletní

Po očekávaném pátečním třetím vítězství ZVVZ USK Praha nad Slovankou je výčet účastníků semifinále nejvyšší ženské basketbalové soutěže definitivní. Pražanky po setnutí Slovanky vyzvou Hradec Králové a Levhartice Chomutov se střetnou s brněnskými Žabinami.

USK třikrát drtivě zvítězil

Tým Natálie Hejkové si ve čtvrtfinále hladce třikrát poradil se Slovankou, která díky historickému pohárovému bronzu může končit sezonu s hlavou nahoře. Tým z hlavního města kromě postupu do ligového semifinále čeká i Final 4 Euroligy, které se letos uskuteční na Královce. Teja Oblak a spol. tak budou mít ohromnou motivaci pozvednout svatý euroligový grál před svými fans.

Slovanka – ZVVZ USK Praha 51:117 (top střelkyně: Ondroušková 15 – Jones 26)
ZVVZ USK Praha – Slovanka 113:35 (Fagbenle 25 – Koucká 8
ZVVZ USK Praha – Slovanka 114:31 (Jones 24 – Žílová 13)

O předchozích čtvrtfinálových sériích jsme již informovali na našem webu ZDE.

Temitope Fagbenle z USK Praha v utkání proti Slovance
Foto: Jiří Růžička/ZVVZ USK Praha

ZVVZ USK Praha – Sokol Hradec Králové

Jak bylo uvedeno výše, tým z metropole hlavního města postoupil do semifinále bez větších potíží. Nečekaně hladce ve třech zápasech vyřadily i Hradecké Lvice brněnské KP, které především bez mozku hry Karolíny Šotolové výrazně ofenzivně strádalo.

V této sérii je hlavní otázkou, zda se svěřenkyním reprezentační kormidelnice Romany Ptáčkové povede co nejvíc ligového hegemona potrápit. Jejich výraznou zbraní může být produktivní křídelnice Pamela Therese Effangová, která v závěru sezony chytla velkou střeleckou fazonu.

V obou letošních vzájemných zápasech jasně zvítězily Pražanky. V domácí hale braly výhru 111:43 (Conde 28 – Čuperková 18) a na východě Čech pak proti výrazně oslabeným domácím zvítězily drtivě 116:25 (Jones 19 – Zeithammerová 6).

Kateřina Zeithammerová z Hradce v utkání proti Ostravě
Foto: Sokol Hradec Králové

Žabiny Brno – Levhartice Chomutov

O něco vyrovnanější série se dá očekávat mezi letošními finalistkami Českého poháru. Favoritkami na postup do vytouženého finále jsou Brňanky, které kromě stupňující se formy v průběhu sezony má šanci podržet i širší rotace a mnohem vyrovnanější lavička, než kterou disponuje tým sídlící na úpatí Krušných hor.

Levhartice se v letošní sezoně vezou na vlně euforie, kterou orámovaly již dvě získané medaile. V poháru EWBL tým Jozefa Rešetára bral zlato a v Českém poháru před svými tifosi stříbro. Ve finále tuzemského poháru Chomutov porazily právě Žabiny po výsledku 88:66 (Záplatová 21 – Krejzová 22).

V Chance ŽBL v obou kláních také zvítězil tým zpod Špilberku. Na severu Čech Brňanky vyhrály 85:67 (Cunane 13 – Wynn-Pollard 20) a na Rosničce pak jednoznačně 89:56 (Stoupalová a Cunane po 13 – Kadlecová 15).

Foto: Žabiny Brno