Federální pohárNovinky

Pardubice v dramatickom súboji porazili Olomoucko

Druhý zo zápasov skupiny C, Tipsport Federálneho pohára, ktorej dejiskom je Spišská Nová Ves, proti sebe postavil českých zástupcov. BK REDSTONE Olomoucko si zmeralo sily proti BK JIP Pardubice. Opäť raz sme mali možnosť vidieť napínavý duel až do posledných minút.
Arsenije Vuckovič preniká do koša.
Zdroj: Barbora Klorusová

Do stretnutia lepšie vstúpila „Beksa“, ktorá sa ujala od prvých minút mierneho vedenia. Aj za sympatickej podpory približne poltucta svojich fanúšikov, na Olomoucko vyrukovali s rýchlou hrou, ktorá prinášala ovocie. Potom sa však obraz hry zmenil a do konca štvrtiny dokázalo družstvo trénera Skibniewskeho otočiť výsledok vo svoj prospech. Prvú štvrtina však skončila najtesnejším možným rozdielom, 22:21.

Rýchle tempo, podpriemerná streľba

V tempe a rýchlej hre sa nepoľavilo ani v úvode druhej desaťminútovky. Misky váh sa v nej opäť mierne naklonili na stranu Pardubíc, keď sa v polovici štvrtiny dostali do mierneho štvorbodového náskoku, 32:28. Olomoucko zrážalo na nohy enormné množstvo strát a v druhej štvrtine sa im veľmi nedarilo ani strelecky. Naopak, Parbudice podávali veľmi solídny výkon, vďaka ktorému po polčase svietilo na výsledkovej tabuli skóre 40:30.

Sústredený tréner Pardubíc, Dino Repeša

Napriek pomerne ofenzívnemu polčasu však tímom veľmi nepadali trojky (OLO – 2/9, PAR – 3/15) a aj celková streľba bola podpriemerná. Veľký rozdiel bol však v stratách. Pardubky ich mali len 5, naopak Olomoucko12. Z hráčov najviac zaujalo za „domácich“ duo Wiggins (10b, 7d) a Vučkovič (10b, 6d). Naopak, za „hostí“ to bol najmä Švrdlík (13b, 9d) so streľbou 6/7 z poľa.

Úvod druhého dejstva sa niesol v znamení miernych nepresností, no môžeme povedať, že Pardubice mali zápas pod kontrolou. Vo výbornom svetle sa ukazoval najmä Arsenije Vučkovič. Ten stihol za úvodných 6 minút dať až 8 bodov. Za hostí sa zase darilo dvojici Vyoral-Svoboda. Tretia štvrtina bola vskutku veľmi ofenzívna, padlo nám dokopy až 47 bodov. Pardubice po nej viedli v pomere 65:52.

David Pekárek v akcii

Dramatický záver pre Pardubice

Olomoucko sa však nevzdalo a v polovici poslednej štvrtiny dokonca znížili na rozdiel piatich bodov, 69:74. Beksa nedôsledne bránila a ani v útočnej fáze to nebolo úplne ono. Čakal nás dramatický záver. Dve minúty pred koncom sme mali dokonca rozdiel iba troch bodov, 75:72 pre Pardubice. Olomoucko veľmi sympaticky bojovalo. Pardubice však v priebehu necelých 30 sekúnd 2 trojkami Pekárka a Vyorala zápas rozhodli. Zajtra o 11:00 tak vyzvú Spišských Rytierov v priamom súboji o prvé miesto v skupine.

BK REDSTONE Olomoucko – BK JIP PARDUBICE 74:88 (22:21, 8:19, 22:25, 22:23)

Body OLO: Vuckovič 23 (11d), Wiggins 20 (13d), Halada 15, Feštr 12, Carpenter 2, (Jirák 2, Klepač, Dohnal, Žak po 0)

Body PAR: Vyoral 25, Švrdlík 20 (11d), Svoboda 16, Pekárek 14, Walton 7, (Potoček 5, Burda 1, Kalný 0)

Trojky: 6/18 – 9/27, trestné hody: 14/18 – 17/22

Rozhodovali: Kúkelčík, Karniš, Cibulka

Ohlasy po zápase:

Demajeo Wiggins (BK REDSTONE Olomoucko): „Opäť raz to bol tesný a napínavý zápas až do posledných minút. Minútu a pol pred koncom to bolo len o 3 body, no potom nám nevyšiel záver. Gratulujem Pardubiciam k výhre, máme na čom pracovať.

Arsenije Vuckovič (BK REDSTONE Olomoucko): „V prvom rade by som chcel pogratulovať Pardubiciam k výhre. Odohrali sme dobrú prvú štvrtinu podobne ako včera, no potom sme opäť nezvládli tú druhú. Zle sme tam bránili a myslím, že to rozhodlo o našej porážke. Nemôže sa nám to stávať.

Dino Repeša (tréner BK JIP Pardubice): „Bol to pre nás ťažký zápas po dlhej ceste. Chýbali nám traja hráči, mali sme užšiu rotáciu. Napriek tomu sme ale pomerne dobre začali, mali sme solídny tlak na loptu a aj celkom fajn sme bránili. Mali sme však aj menšie problémy na low-poste. Celkovo som však spokojný. Na zajtra sa musíme dobre pripraviť. Bude to veľmi ťažký zápas proti slovenskému majstrovi a uvidíme ako sa nám bude dariť. Určite však chceme zvíťaziť a postúpiť na final four.

Kamil Švrdlík (BK JIP Pardubice): „Myslím, že zápas sme začali celkom dobre. Z oboch strán tam však boli nejaké tie nepresnosti. Chýbali nám hráči do rotácie a ten záver už bol potom taký unavený. Urobili sme ale o niečo menej chýb ako Olomoucko, no myslím si, že ten zápas sme už mali rozhodnúť skôr. To sa nám síce nepodarilo, no na úvod turnaja to od nás nebol zlý výkon. Vyhrali sme a uvidíme, ako sa nám bude zajtra dariť.