Federální pohárNovinky

USK znovu dominoval, rozdrtil Prievidzu

USK Praha dokázali i ve druhém utkání Tipsport Federálního poháru 2021 zvítězit. Navzdory druhému zápasu ve dvou dnech rozdrtili Pražané Prievidzu a příští týden si zahrají o pohár ve znovuobnovené soutěži.

Ve druhém utkání skupiny B Tipsport Federálního poháru se v Děčíně utkaly mladé týmy USK Praha a slovenské Prievidze. Prievidza svého soupeře zpočátku zaskočila aktivitou, díky níž vedla v polovině úvodní části 14-9. Díky devíti bodům reprezentanta Kyzlinka a trojce s klaksonem Vyroubala však Sovy otočily na 25-19 po deseti minutách.

Utkání hrané ve vysokém tempu pokračovalo i ve druhé periodě. USK začal využívat šiřší rotace a přitáhl šrouby v obraně. Odměnou mu byla šňůra 7-2 za tři a půl minuty vedení 32-21. Pražané lépe doskakovali a pomáhali si trojkami: Prievidza první trojku potopila až na konci 14. minuty. Rozhodující únik pro další vývoj zápasu se udal v posledních třech minutách: USK zaknihoval sérii 10-0 a vyhoupl se do poločasového vedení 47-27. Skvěle si vedl mladičký křídelník Sov Dalibor Vlk, jenž zaznamenal 7 bodů. Za Prievidzu se v úvodním poločase nejvíce dařilo lídru Majerčákovi (8b).

Matej Majerčák rozjíždí útok Prievidze

Po přestávce pokračovalo postupné navyšování náskoku USK. Pražané se s vysokou úspěšností prosazovali z dálky. V polovině třetí čtvrtiny za stavu 66-37 pro Sovy, si trenér Prievidze Helmecy vybral oddechový čas, v němž hodně důrazně vyčinil svým svěřencům a nakopl je k vyšší aktivitě. Do konce utkání tak z pohledu týmu z Horní Nitry došlo k mírné korekci, což však jen zmírnilo vysokou porážku Prievidze. Sovy kralovaly na doskoku, zaznamenaly jich nevídaných 58 (z toho 22 v útoku) a zvítězily 90-64.

Řekli po zápase:

Matej Majerčák (rozehrávač BC Prievidza): “Dnes vedle širší rotace USK rozhodla bojovnost a nasazení. Viděli jsme trochu jiný styl basketu, než se hraje na Slovensku. Mladí kluci z USK běhali fakt naplno po celých 40 minut. Takového zápasy nás ale můžou posouvat vpřed, pokud si z nich vezmeme ponaučení. Dnes nám nepadlo hodně střel, ale nechci se na to vymlouvat. Snad to zítra s Děčínem bude lepší.”

USK Praha – BC Prievidza (25-19, 22-8, 24-16, 19-21)

Nejlepší střelci: West 18, Bátovský 13, Vyroubal 9 (7d+5a), Kyzlink 9, Petružela 9 – Daunys 20, Majerčák 19, Creamer 13 (6d)

Doskoky: 58 – 36
Trojky: 12/36 – 3/19
TH: 20/27 – 17/27
Ztráty: 15 – 18
Fauly: 26 – 23