Novinky

Před sezonou KNBL: Sluneta Ústí nad Labem

Ambiciózní Ústí nad Labem by rádo konečně došlo do semifinále. Při vyrovnanosti soutěže to letos není nemožné. Za předpokladu, že se vedení povede přivést kvalitního podkošového hráče.

Srb Sajin totiž nenaplňoval v přípravě požadavky klubu a ze severu Čech se poroučel. Na postu pivota tedy vidíme na soupisce pouze mladíky Haiblíka s Karlovským. Případně tam sice může alternovat zkušený power forward Pecka, jenže pokud chce Ústí nad Labem pomýšlet na vysoké mety, musí kvalitní centr zkrátka přijít.

To perimetr, to je jiná káva. Šotnar, Hanes (ostrostřelec z kosovské ligy), Autrey i Svejcar s Davidem, to je velmi slušná sestava. A právě přestup Lamba Autreyho z konkurenčního Děčína rozvířil v létě vody místy stojatého ligového rybníku. O to pikantnější bude televizní derby 17. října, v němž Ústí nad Labem v čele s Autreym zavítají na Maroldovku poprat se v prvním sezónním klání o krále severních Čech.

V přípravě Sluneta střídala výhry (NH Ostrava, USK Praha, Kolín) s porážkami (Olomoucko, Děčín). Uvidíme, jak dopadne úvodní ligové kolo, v němž Severočeši vyzvou v souboji dvou nižších týmů Opavu, tedy druhý celek nedokončeného loňského ročníku. V každém případě, ve vyrovnaném středu tabulky to po základní části vidíme na šesté místo pro Ústí nad Labem.

Nejlepší momenty rozehrávače DJ Hanese v loňské sezoně

Přišli: Lamb Autrey (Děčín), DJ Hanes

Odešli: Pavel Houška (konec kariéry), Joshua Brown, Adrian Rodgers, Ljubomir Čampara

Sestava:
Rozehrávači: Michal Šotnar, DJ Hanes
Křídla: Dalibor Fait, Lamb Autrey, Martin David, Jan Maděra, Spencer Svejcar, Jakub Bár, Ladislav Pecka,
Pivoti: Johan Haiblík, Jan Karlovský,

Trenér: Antonín Pištěcký

Na koho se zaměřit? Martin David – šikovného křídelníka loni zabrzdilo zranění, ovšem slibně se rozjíždějící kariéru v NBL by měl letos znovu nastartovat. 5,6 bodů a 1,7 doskoků za 15 minut letos jistě vylepší.

Tip na umístění po základní části: 6. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *