Novinky

Před sezonou KNBL: BK Opava

Opava ztratila dva důležité hráče rotace a na minimálně půl roku přišla o Radima Klečku. V kolonce příchodů jsou pouze mladíci. Povede se Slezanům v oslabené sestavě zaútočit na medaili?

Dva zmíněné odchody a zranění Klečky jsou citelným zásahem do opavské rotace. Odekvátní náhrada nepřišla, takže klub bude muset více využívat mladíky Slavíka, Bukovjana a Štěpánka, případně Kurečku. V přípravě se nejevili špatně ani nově příchozí mladí hráči Mička s Robenkem.

Problém pro Slezany nastane, když se zraní někteří hráči. V posledních dvou letech s mívali problémy Kvapil (koleno) se Zbránkem (záda). Pokud by absentoval kapitán a reprezentant Šiřina, byla by to pro trenéra Czudka pohroma. Klub hodně spoléhá na veterána Jurečku, jenž zraje jako víno a i v letošní přípravě patřil k oporám týmu. Velmi důležitým článkem sestavy je samozřejmě pivot Martin Gniadek.

Přípravné zápasy lze označit jako povedené: Tři výhry na turnaji ve Spišské Nové Vsi (SNV, Svit a polský Lancut), dva přesvědčivé triumfy nad Ostravou, úspěch s Gliwicemi. Porážka o 11 bodů přišla na palubovce silných Svitav. Příprava však také ukázala, že když na palubovce nebyla osa Šiřina – Jurečka – Zbránek – Gniadek, hra skřípala.

Opava přivítala Trojana

Opavě se také v létě povedla marketingová akce “Opavská 5” (za 5000 Kč), kde mohli skalní fanoušci podpořit klub v koronakrizi a získat permanentku i se svou sedačkou. Celkem fanoušci zakoupili téměř 80 kusů Opavské 5. Jako první si Opavskou 5 pořídil herec Ivan Trojan, velký kamarád kouče Petra Czudka. Trojan si s týmem v srpnu i zatrénoval a ukázal, že basketbal a post rozehrávače mu jde perfektně.

Ivan Trojan na opavském tréninku (s Martinem Gniadkem)

Foto: Petr Widenka
Ivan Trojan na opavském tréninku (s Martinem Gniadkem)

U Opavy bude více než u kohokoli jiného záležet na tom, jak se týmu budou vyhýbat zranění. Pokud ano, může z toho být letos medaile, protože útočný potenciál (trojkařů) má Opava stále obrovský. V každém případě tipujeme rychle hrající Slezany na čtvrté místo po základní části.

Přišli: Jan Mička, Adam Robenek

Odešli: Rostislav Dragoun, Václav Bujnoch (oba Svitavy), Vojtěch Bratčenkov

Sestava:
Rozehrávači: Jakub Šiřina, Lukáš Bukovjan, Matouš Kurečka
Křídla: Luděk Jurečka, Filip Zbránek, Jiří Štěpánek, Jakub Slavík, Radim Klečka, Jan Švandrlík, Jan Mička, Adam Robenek
Pivoti: Miroslav Kvapil, Martin Gniadek

Trenér: Petr Czudek, asistent Kryštof Vlček

Na koho se zaměřit? Lukáš Bukovjan – pro rychlíka s dobrou rukou to může být průlomová sezona. Při zranění Klečky by “Buky” mohl dostat za Jakubem Šiřinou okolo 13-15 minut na zápas a ukázat, zda na KNBL má (loni cca 2 body a asistence za 8 minut hry).

Tip na umístění po základní části: 4. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *