Federální pohárNovinky

Neuvěřitelný Klečka. Opava zničila Svit

Opava potvrdila roli favorita ve skupině D Tipsport Federálního poháru, jíž se dvěma výhrami jasně vyhrála. Sílu Slezanů dnes pocítil Svit, který nekladl velký odpor a podlehl vysoko 67-104. Křídelník Opavy Radim Klečka se nevíc zaskvěl devíti trojkami!

Opava se tentokrát zastřelovala a první čtvrtinu povolila Svitu být vyrovnaným soupeřem. Rychlá šňůra 15-1 mezi druhou a šestou minutou druhé periody však posadila Slezany na koně a Svit demoralizovala. Opavský trojkostroj se rozjel na plné obrátky a celkem český celek trefil málo vídaných 17 trojek z 35 pokusů. V poločase Czudkův výběr třímal vedení 53-33 a to už takto zkušený tým nepustil.

Pod triumf 104-67 se podepsal 29 body za 20 minut Radim Klečka, jenž trefil všech devět trojek. Neuvěřitelný výkon musí opavského shooting guarda těšit o to víc, když celou minulou sezonu NBL vynechal kvůli zraněnému kolenu. Další double – double navíc zaznamenal švédský pivot Mattias Markusson, jenž zapsal 22 bodů a 15 doskoků. Pro Slezany je to před kvalifikací o Ligu Mistrů skvělá zpráva. Opava kromě vynikajících trojek navíc přeskákali Svit 55-30.

Na Svitu bylo naopak vidět, že tým je spolu teprve necelý týden. Nejlepším střelcem Podtatranců se stal s 18 body kapitán Saša Avramovič. Iskru čeká zítra duel o druhé místo skupiny D s domácím Interem. Svit se musí zlepšit ve většině herních činností, jedině tak bude mít proti slušně bránící (ale také obměněné) sestavě Interu šanci.

Tým Opavy před zápasem se Svitem
Foto: Vladimír Dorňák
Tým Opavy před zápasem se Svitem
Foto: Vladimír Dorňák

Řekli po zápase:

Petr Czudek (trenér BK Opava): “Já už jsem to říkal včera. Slovenské týmy jsou v jiné fázi přípravy, než my. Liga jim začíná později. Dnes zápas ovlivnily rychlé fauly playmakera Svitu. Jsem rád, že jsme vyhráli, že se nikdo nezranil a že jsme postoupili mezi nejlepší čtyři. Tam už to nebudeme brát jako přípravu, ale jako boj o první pohár sezony.”

Róbert Ištvánik (trenér BK ISKRA Svit): “Byl to náš první zápas. Nezačali jsme úplně zle, ale mám pocit, že potřebujeme ještě trochu nabrat kondičně. Zvláště hráči, kteří přišli teprve tento týden. Když jsme přestali běhat a komunikovat v obraně, Opava nás nekompromisně trestala. V každém případě se potřebujeme trochu víc poznat a sehrát. Dnes nám přiletí poslední posila a věřím, že když budeme tři týdny pracovat a zlepšovat kondici výsledky se dostaví a hra bude vypadat úplně jinak.”

BK Opava – BK ISKRA Svit 104-67 (24-19, 29-14, 26-8, 25-26)

Nejlepší střelci: Klečka 29, Markusson 22 (15d), Gniadek 11 – Avramovič 18, Walker 10, Mokráň 10