Novinky

Brno kosí soupeře v A2, Opava uspěla na Hané

Královští sokoli včera nestačili na Brno a po delší době nefigurují na pozici zajišťující předkolo play off. Brno naopak vyhrálo počtvrté v řadě (89:71) a je ve skvělé formě. Na deváté místo se po výhře nad Kolínem (97:89) posunula Ostrava. V nadstavbě A1 kralovaly Opava i Svitavy.

Svitavy rozdrtily ústeckou Slunetu 115:78 a jejich mozek hry Roman Marko se přehoupl přes 5.000 nastřílených bodů v NBL. Vedle 11 bodů zaznamenal třiatřicetiletý hráč i 11 asistencí. Tuři kralovali ve většině herních situací: Nastřádali 32 asistencí, vyhráli doskok 48-38, zapsali 13 trojek a donutili soupeře k obřím 25 ztrátám! 14 body za 14 minut se zaskvěl i nový pivot Thompson, nejlepším střelcem Východočechů se stal s 19 body Kovář. Svitavy ztrácí i nadále dvě výhry na druhou Opavu.

Tisková konference po utkání DEKSTONE Tuři Svitavy – Sluneta Ústí nad Labem

Opava si díky výborné obraně a 12 trojkám v olomoucké Čajkareně smlsla na Olomoucku a do Slezska si přivezla triumf 86:70. Hosté přitom nastoupili bez Jurečka, Gniadka a Bratčenkova. V olomouckém dresu však kromě střelce Váni (21b) málokdo snesl přísnější měřítko a Slezané už v poločase vedli o 11 bodů. Nabytý náskok hlídali i díky převaze na doskoku (31-46) a poklidně dokráčeli k jubilejní dvacáté výhře v sezoně. Hosty vedl s 22 body Klečka, znovu vynikající duel na obou polovinách hřiště předvedl Jan Švandrlík se 17 body a 7 doskoky. Opava zdolala Olomoucko potřetí v sezoně.

Tisková konference po utkání BK Olomoucko – BK Opava

Brno počtvrté v řadě

Brno kraluje nadstavbě A2. V této fázi soutěže ještě nenašlo přemožitele a tentokrát to po výsledku 89:71 odnesli Královští sokoli. Jihomoravané potvrzují formu i zlepšující se defenzivu. V nadstavbové skupině ke čtyřem triumfům dokráčeli za pomoci pouhých 71 inkasovaných bodů na zápas! Brno (už i s Heřmanem) mírně vedlo od počátku duelu a Královští sokoli (bez Tresače s Andresem) vždy pouze dotáhli. Naposledy na začátku třetí části (40:38).

Pak už ale Brno čtyřmi trojkami (dvě Nehyba) a aktivitou Kirvese odtáhlo na 59:44 a tento náskok už byl dostatečný. Hosté minuli 12 z 24 šestek a 17 z 20 trojek, to však nijak nesnižuje výborný výkon Brna. To táhnul 15-bodový Kirves, 14 bodů přidal Smithson. Hosté spoléhali na Barace, ale ani jeho 18 bodů, 11 doskoků a 7 asistencí nestačilo na lepší výsledek. Brno Královské sokoly v tabulce přeskočilo o skóre a to má už také lepší ve vzájemné bilanci (2-2).

Tisková konference po utkání mmcité1 Basket Brno – Kingspan Královští sokoli

Nová Huť zakusila, jak chutná osmá výhra v sezoně. Tažena šesti dvoucifernými střelci (v čele s Newkirkem – 22b+7a) uštědřila novému kolínskému kouči Sodomovi další porážku. Ostravští rozhodli o své výhře ve druhé polovině třetí periody, když je v té chvíli táhli zejména Bohačík s Callowayem. Hostům nepomohl ani double-double Adama Číže, jenž ve známé hale pookřál na 16 bodů a 11 asistencí.

Tisková konference po utkání NH Ostrava – BC Geosan Kolín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *