KomentářeNovinky

Představujeme týmy Kooperativa NBL: BK KVIS Pardubice

Východočeši skončili v obou tuzemských soutěžích loňského ročníku bez medaile, tudíž motivaci pro nadcházející ročník budou mít dvojnásobnou. Povede se jim konečně probojovat do finále KNBL, nebo znovu zůstanou před jeho branami?

Neúspěch v poháru a „bramborová“ medaile v lize

Pardubická soupiska byla v loňským ročníku velmi zajímavá a prošpikovaná kvalitními jmény. A to včetně členů širšího reprezentačního výběru či bývalých lvů v čele s dirigentem Tomášem Vyoralem i několika zahraničních akvizic. Ovšem ani tak se výběru Dina Repeši nepovedlo dosáhnout na kýžený medailový úspěch.

Cesta Českým pohárem skončila pro Beksu ve čtvrtfinále, kdy podlehla Kolínu a Final Four v Praze na Královce tak zůstalo bez její účasti. V semifinále Kooperativa NBL svedli Pardubičtí epickou podívanou s Děčínem, která dospěla až do rozhodujícího sedmého utkání v Maroldovce.

V něm se definitivně potvrdilo, že v celé sérii vítězí domácí tým, a Válečníci tak díky této výhodě slavili před bouřícími a napěchovanými tribunami postup do ligového finále. Východočeši následně v boji o bronz v hodně okleštěné sestavě vinou zdravotních problémů nestačili na Nymburk a skončili tak na čtvrté příčce.

Kámen úrazu – nevyrovnanost výkonů

V loňské sezoně trápily pardubický tým kolísavé výkony. Pokud měli Východočeši svůj den, tak jejich střelci byli k nezastavení a v obraně tým také uměl zapnout na turbo verzi. V řadě zápasů to ovšem neplatilo a z toho pak pramenily mnohdy zbytečné porážky.

Pokud se tedy Petru Šafarčíkovi a spol. podaří na tomto zapracovat a sehrát se s novými tvářemi, otevírá se před nimi velmi slušná perspektiva zabojovat o nejvyšší příčky.

Vyztužení perimetru i podkošového prostoru

V nadcházejícím ročníku opět pardubickou družinu povede chorvatský stratég Dino Repeša. A klubový management mu přivedl interesantní akvizice. Novými jmény na pardubické soupisce jsou chorvatský pivot Jure Skifić, americký shooting guard Bryce Alford a jeho zámořský parťák na pozici centra Joey Brunk. Dále pak mladý slovenský talent Marek Simonides a mládežnický reprezentant Martin Kheil, jenž naposledy působil v pražské Slavii.

Naopak v pardubických barvách již neuvidíme Roberta Rikiće, Mateo Čolaka, Nicka Neala, DeMarco Dickersona a Filipa Novotného, jenž posílil nováčka z Písku.

Přípravné zápasy před sezonou

Beksa sehrála před startem nové sezony několik přípravných duelů s odlišnými výsledky. Na domácím hřišti podlehla Kolínu, nestačila na polskou Wroclaw, vyhrála na kurtu Zielony Gory, ve velmi dobře rozjetém klání podlehla Nymburku a nestačila ani rakouského vicemistra z Vídně. V generálce na ligu dokázaly Pardubice ve své hale přehrát Ústí nad Labem 78:74.

Sestava: David Pekárek, Tomáš Vyoral, Matyáš Vrábel, Adam Lukeš, Kamil Švrdlík, Marek Simonides, Josef Potoček, Jure Skifić, Jan Štěrba, Bryce Alford, Matěj Burda, Joey Brunk, Petr Šafarčík, Martin Kheil

Tip na umístění po základní části: 3. místo

Foto: Milan Křiček/BK KVIS Pardubice