Federální pohárNovinky

Handlová prekvapila Lučenec, ktorý však aj napriek prehre postupuje do Final Four

Záverečný duel skupiny B Federálneho pohára proti sebe postavil domáci BKM Lučenec a MBK Baník Handlová. Bojovný basketbal priniesol drámu až do posledných minút.

Handlová s lepším úvodom

Do stretnutia lepšie vstúpili hostia, ktorý po ofenzívnom úvode a šnúre 8:2 prinútili trénera domácich k skorému timeoutu. V rýchlom tempe sa pokračovalo aj naďalej a po úvodnej šesťminútovke viedli hostia už 20:10. Po čase sa nakopili nepresnosti na oboch stranách, no Handlová si ustrážila vedenie pred druhou štvrtinou.

Domáci zrýchlili tempo, robili menej chýb a ich výkon na začiatku druhej štvrtiny bol oveľa lepší. Zlepšila sa však aj Handlová a nestranný divák si určite prišiel na svoje. Po dvojke Aranitovičaviedlo mužstvo trénera Bujana v pomere 35:21 a Marko Boras bol prinútený k ďalšiemu oddychovému času. Na domácich prišiel ďalší útlm a Handlová excelovala najmä v obrane. Lučenec však nezložil zbrane a šnúrou 10:0 sa vrátil do zápasu. Záver polčasu bol opäť plný nepresností, tentokát však najmä zo strany hostí, vďaka čomu domáci znížili na rozdiel 5 bodov.

Napínavý druhý polčas

Bránilo sa aj v úvode druhého polčasu a útoky príliš nevyčnievali nad obranou. Po dvojke Natesana znížil Lučenec už len na rozdiel dvoch bodov a tréner Bujan siahol po timeoute. Handlová hrala zbytočne dlhé útoky, ktoré boli statické. Lučenec sa v polovici tretej štvrtiny dostal už aj do vedenia. Už to vyzeralo na dokonalú otočku, no Lučenec ku koncu tretej štvrtiny poľavil, čo Handlová potrestala a pred záverečným dejstvom mala 2-bodový náskok.

Začiatok štvrtej štvrtiny poznamenala opäť zlá streľba, čo sa však vzhľadom na náročný program oboch tímov, dá sčasti pochopiť. 4 body za 3 minúty nepadli zásluhou dobrých obrán, svoje však už isto hrala únava. V polovici štvrtého dejstva bolo skóre vyrovnané – 57:57. Následne chytila Handlová lepšiu fazónu a šnúrou 12:4 si vybudovala 8-bodový náskok. Ten sa ukázal byť ako rozhodujúci, keďže Lučenec už v závere toto manko nedokázal dohnať.

BKM Lučenec – MBK Handlová 70:78 (14:23, 21:17, 18:15, 17:23)