KomentářeNovinky

Mistr jde na derby, Hanáci se pokusí překvapit Nymburk

Mistr z Opavy začíná cestu za obhajovou titulu proti Ostravě. Jeho největší vyzyvatel – Nymburk však vyprázdnil marodku a chce získat pohár Jiřího Zídka st. Potvrdí ve čtvrtfinále oba přední kluby roli favoritů?

ERA Basketball Nymburk vs. BK Redstone Olomoucko

Zcela jednoznačného favorita má čtvrtfinálová série mezi Nymburkem a Olomouckem. A to i přesto, že Středočeši se ani letos nevyvarovali zaškobrtnutí. Těch bylo za 36 utkání základní části a nadstavby celkem osm. Přesto tým Nymburku pod vedením kouče Tabelliniho působí konsolidovaněji, než loni. Pro play off navíc na soupisku dopsal shooting guarda Tima Finkeho, který ve švédské lize pomáhal Umee bezmála 16 body na utkání. Jisté je, že dva ze sedmičlenné nymburské cizinecké legie budou muset nuceně odpočívat. Na koho (kromě Dávida Nováka) nejčastěji padne černý Petr? Nymburku se navíc před vyřazovací částí vyprázdnila marodka a připraveni naskočit jsou Bohačík se Sandersem, takže italský kormidelník má z čeho vybírat.

Olomoucko má v této sezoně splněno. Odehrálo už Final8 Česko-slovenského poháru, v semifinále Alpe Adria Cupu zle trápilo pozdější vítěze z Dabrowy Górniczy. A i dotřetice přišel úspěch – v podobě vítězství 2-0 v předkole nad USK Praha, proti němuž Hanáci opět nebyli favority. A to týmu kouče Hipshera chybí kvůli zranění hbitý guard Townsend! V předkole však povstal křídelník Erik Klepač, jenž se s 13 a 15 body stal jednoznačným X-Faktorem předkola. A jeho formu budou Hanáci při úzké rotaci potřebovat i proti Nymburku. Ale ruku na srdce, jakékoliv vítězství Olomoucka v této sérii by bylo senzační. Základní pětka Redstone je silná, avšak lavička nemůže té nymburské ani v nejmenším konkurovat…

Letošní H2H: 2-0

Match-up: Sehnal vs. Adamu

Tip na sérii: 4-0

BK Opava vs. NH Ostrava

Opava obhajuje mistrovský titul a v prvním kole play off ji čeká třaskavé slezské derby s Ostravou. Slezané si dvanáct dní odpočinuli a už jistě strávili porážku na Folimance, která ale nic nezměnila na jejich druhém místu po nadstavbě. Proti Nové Huti tým Petra Czudka v této sezoně odehrál dvě vyrovnaná střetnutí (80-75 a 102-96pp). Všichni v Opavě cítí, že klíčový duel série bude hned ten první. Ostrava je po předkole rozehraná a ve formě, Opava mívá občas slabší rozjezdy. Slezané však po návratu Šiřiny mají jedenáct nesmírně kvalitních borců, kteří vědí co je v sázce. Cokoli jiného, než postup Opavy, by se rovnalo obrovskému překvapení.

EDIT: Opava dnes oznámila prodloužení smlouvy se čtyřmi svými hráči: S Radovanem Kouřilem a Janem Švandrlíkem o tři roky a s veterány Luďkem Jurečkou a Filipem Zbránkem o rok.

Ostrava si v předkole smlsnula na zdecimovaném Kolínu, leč tato jasná vítězství nelze přeceňovat. Opava je soupeř o minimálně úroveň výše. Pokud chce tým trenéra Cholevy pomýšlet na postup, potřebuje alespoň jednou vyhrát ve “žlutém pekle”. Ostrava bude dbát na solidní obranu a úkolem č. 1 je pokrýt opavské perimetrové ostrostřelce v čele s veteránem Jurečkou. V domácích duelech by pro změnu mělo být šestým hráčem publikum ve stařičké hale Tatran, v níž už prohrál leckdo. V sérii bude hodně záležet, kolik borců se přidá k tahounům Maddenovi, Majerčákovi a Williamsovi. A naše predikce? Maximálně jedna výhra pro NH…

Letošní H2H: 2-0

Match-up: Mokráň vs. Williams

Tip na sérii: 4-0