KomentářeNovinky

Pikantní předkolo play-off Kooperativa NBL startuje již zítra

V sobotu 15. dubna odstartuje prvními zápasy na palubovkách papírových favoritů obou sérií předkolo play-off nejvyšší tuzemské nejvyšší basketbalové soutěže. V sérii číslo jedna se střetne Opava se Slavií a ve druhé pak Kolín vyzve USK Praha.

GEOSAN Kolín vs. USK Praha

Výkony jako na houpačce oproti šňůře patnácti výher v řadě, to jsou aktuálně dva rozdílné (zvířecí) světy Medvědů a Sov. Družina Adama Konvalinky zkolabovala v posledních dvou utkáních nadstavby, která měla výborně rozehraná (v Ústí a doma s Ostravou) a kvůli tomu žuchla do nevyzpytatelného předkola.

Naproti tomu Pražané projeli skupinou A2 jako nůž po másle a šňůra výher je nabila velkým sebevědomím před rozhodující fází sezony. Marek Vyroubal a spol. tedy jistě budou kousat a série slibuje dramatický průběh oku fanouška lahodící. Navíc letos Pražané již dvakrát dokázali svého polabského soka porazit! Kvalita a síla kádru hraje sice ve prospěch Kolína, ovšem pokud se z řetězu utrhne americký tandem Pražanů Pipes – Okauru a k nim se přidají i další, je o zápletku postaráno…

David Böhm z USK Praha pálí v utkání proti Kolínu
Foto: USK Praha

Vzájemné zápasy v letošní sezoně a nejlepší střelci týmů

GEOSAN Kolín – USK Praha 86:87 (top skóreři: Mareš 20 – Pipes 25)
USK Praha – GEOSAN Kolín 88:82 (Pipes 27 – Číž 16)

Bodovými tahouny Kolína jsou Rashard Odomes (21,1 punktu na utkání), Džiugas Slavinskas (15,7) a Adam Číž (14,9).

Nejlepšími střelci USK jsou Shawn Pipes (20,3), Michael Okauru (18,4) a David Böhm (12,8).

BK Opava vs. SK Slavia Praha

Ve druhé sérii vyzve obhájce ligového stříbra a pohárového zlata nováčka soutěže ze Slavie. Slezané letos neprožívají ideální sezonu. Jakožto obhájci poháru nepostoupili ani do Final 4 a v lize museli i přes výhru nad Děčínem v posledním kole nadstavby skousknout pád do předkola (Ostrava totiž vyhrála v Kolíně a má lepší vzájemné zápasy s Opavou, proto skončila šestá). Do karet by ovšem výběru Petra Czudka měly hrát zkušenosti z náročných zápasů, bouřlivá domácí kulisa a také silnější lavička a tím pádem širší rotace.

Naproti tomu tým okolo ex-reprezentanta Pavla Pumprly ve své premiérové sezoně mezi tuzemskou elitou obstál, vyhnul se baráži a nakonec si vyzkouší předkolo vyřazovacích bojů. V něm mohou borci z hlavního města pouze překvapit, což může být jejich výhoda. Navíc jednou již letos Opavu dokázali drtivě porazit na svém kurtu, kde jsou mnohem silnější než venku (to kromě Slezanů okusil také Nymburk, Ústí či Pardubice…).

Jakub Mokráň z Opavy pálí na koš v utkání proti Slavii
Foto: BK Opava

Vzájemná utkání letošní v sezoně a top skóreři celků

BK Opava – SK Slavia Praha 86:71 (Bassett 22 – Páleník 15)
SK Slavia Praha – BK Opava 98:69 (Dworsky 22 – Mokráň 16)

Top snajpry Slezanů v letošním ročníku KNBL jsou Jakub Mokráň (14,3 bodu na zápas), Jakub Šiřina (13) a Jakub Slavík (10,8).

Slavii střelecky táhnou Dantez Walton (15,4), Trevor John (15,1) a Adam Dworsky (11,2).

Foto: BK Opava